שתף קטע נבחר

שנתיים מאסר לנַגד שהיכה קשות חברתו החיילת

אחראי המחשב באחת מאוגדות פיקוד המרכז נשלח ל-24 חודשי מאסר אחרי שהשפיל את חברתו לשעבר, חיילת בבסיס, ופגע גם בחבריה. באחד המקרים הטיח את ראשה בסורגים והיא נאלצה לפנות לבית חולים. האיש הביע חרטה וביקש לחזור לצה"ל

מסכת אלימות של איש קבע בצה"ל הסתיימה בעונש מאסר כבד: בית הדין הצבאי ביפו שלח את רב-סמל ל' לרצות 24 חודשי מאסר, לאחר שהורשע במספר אירועי אלימות נגד חברתו החיילת ושני חיילים נוספים שביקשו להגן עליה מפניו.

 

הנַגָד, המשרת כאחראי מחשוב באחת האוגדות של פיקוד המרכז, היה בקשר רומנטי עם אחת החיילות בבסיס. עם מעצרו עלה חשד כי כבר בתחילת הקשר סבלה החיילת מנחת זרועו. אחרי שעזבה אותו הוא נהג לאיים עליה, וציין בפניה כי לא ייתן לאיש להתקרב אליה.

 

מכתב האישום שהוגש התברר כי הוא נהג לחבוט בחברתו כאשר מישהו התקשר אליה והדבר לא מצא חן בעיניו. באירוע אחר, לאחר שביקשה ממנו לפנות את הכלים, הפיל אותה לרצפה, הכה בה בכל חלקי גופה ומשך בשערות ראשה. כשהתרוממה, הטיח ראשה בסורגי החלון עד אשר נאלצה לפנות לחדר מיון.

 

הנגד ראה איום בכל מי שסבב סביב חברתו, ובאחד המקרים היכה חייל שליווה אותה לביתה. הוא השליך לעברו לבנה והכה אותו באמצעות קרש. גם חיילת נוספת, ידידתה של חברתו, נאלצה לספוג את התנהגותו הגסה - כשרדף אחריה, שבר את הדלת מאחוריה הסתתרה ואיים על חייה.  

 

"מדובר באלימות מתמשכת שיטתית"

בתביעה הצבאית קבעו כי העבירות שבהן הורשע הנגד "מכוערות". התובעת, סרן מירה ברנר, ציינה בפני בית הדין שורה של עבירות אלימות בהם נקבע רף ענישה גבוה, ולדבריה לנגד עבר עשיר של עבירות שעניינן התנהגות פרועה. "מדובר באלימות מתמשכת שיטתית ויש להחמיר עם הנאשם".

 

הנגד עצמו הביע חרטה על מעשיו ואמר: "מדובר בחברה שמשך שנה הייתה לי לחיים,

אהבנו אחד את השני מכל הלב, אני מצטער על הכל". הוא הביע רצון לשוב ולשרת בצה"ל ואף איחל בבית הדין ברכת חג פורים שמח.

 

השופטים הטילו כאמור על הנגד 24 חודשים מאסר בפועל, וקבעו עוד כי חברתו לשעבר תקבל פיצוי בסך 6,500 שקל, החייל שליווה אותה וספג את מכותיו של הנגד יקבל 3,000 שקל והחיילת שהגנה עליה 1,000 שקל. כמו כן, הורד הנגד לדרגת טוראי. גורמים בתביעה הצבאית, בראשות אל"מ לירון ליבמן, הביעו שביעות רצון מהחלטת בית הדין. "העונש הולם ומרתיע", ציינו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קנאה מעוותת (אילוסטרציה)
צילום: חנן גרינברג
מומלצים