שתף קטע נבחר

יהודים משיחיים אחרי הפיצוץ: "מתנכלים לנו"

חברי קהילת היהודים המשיחיים מספרים שהם נתונים למסכת של התנכלויות מצד דתיים קיצונים, שהגיעה לשיאה בחבילת הנפץ שגרמה לפציעתו הקשה של נער באריאל. חבר של משפחת הנער הפצוע: "אנחנו מקווים שיתפסו את מי שעשה את זה"

המשטרה מחפשת אחר מי ששלח את חבילת הנפץ שהתפוצצה בבית באריאל ושגרמה לפציעתו הקשה של נער בן 15. הוא מאושפז בבית החולים בילינסון בפתח תקווה, ועבר ניתוח ממושך, שנמשך עד לשעות הלילה (יום ו'). בקהילה היהודית המשיחיים, שעליה נמנית המשפחה, המומים וכואבים. הם מספרים שמאז ומתמיד הם נתונים למסכת של התנכלויות מצד דתיים.

 

הפיצוץ אירע אתמול בשעות הצהריים בבית המשפחה באריאל, לאחר שהנער פתח חבילה שנראתה כמו משלוח מנות. החבילה התפוצצה ופצעה אותו באורח קשה מאוד. המשטרה חושדת כי הרקע לפיצוץ הוא השתייכות המשפחה ליהדות המשיחית ובודקת קלטות של מצלמות מעקב שהותקנו במקום.

 

"כל קהילת היהודים המשיחים עדיין בהלם וכואבת את האירוע", מספר רוני, חבר של המשפחה שנפגעה. "התחושה כרגע מאוד קשה. הדבר החשוב ביותר הוא שהנער ייצא מחדר הניתוח והדבר שני הוא שאנו מקווים שיתפסו את מי שעשה את זה ויוקיעו את התופעה".

 

רוני, הנמנה אף הוא על קהילת היהודים המשיחים, ליווה את הנער הפצוע קשה בבית החולים. "היהודים המשיחים סובלים מהרבה התנכלויות, וממקרים שונים של אלימות מכל מיני סוגים - שריפת מקומות מפגש, הטרדות בבית, פרסום מודעות עם הצילומים שלנו ועוד".

 

עוד מסביר רוני כי הסיכון העיקרי המאיים על חברי הקהילה מגיע מצד ארגונים קיצוניים - יהודים ומוסלמים. "תמיד קיימת סכנה על רקע דתי כזה, אך השאלה היא מאיפה זה בא. היינו מאוד רוצים להאמין שזה לא בא מכיוון היהדות. כל יהודי משיחי הוא מטרה ליהודים קיצונים, ובעבר אף שרפו בתי כנסת של יהודים משיחים בארץ".

 

"דה-הומניזציה בעיתונות הדתית"

עו"ד כלב מאיירס, המייצג את הקהילה היהודית המשיחית בישראל, מסביר: "יש מסע של התנכלות לקהילה היהודים המשיחים על ידי ארגונים דתיים קיצוניים, אשר מנסים ליצור דה-הומניזציה - במיוחד בעיתונות הדתית".

 

מאיירס מסביר כי הקהילה, המונה 15 אלף חברים בישראל, "רואה עצמה כזרם לגיטימי ביהדות. האמונה המרכזית של הזרם המשיחי מושפעת גם מהתנ"ך וגם מהברית ההחדשה. זה גשר בין העולם היהודי לנוצרי, וההתנכלות היא על רקע הגשר הזה, משום שהדבר מאיים על תפיסת עולמם של גופים דתיים קיצונים שרוצים להגדיר באופן בלעדי מי הוא יהודי".

 

לדברי מאיירס, "הנער שנפגע הוא הקטן משישה אחים, שכולם שירתו ביחידות מובחרות בצה"ל. הרוב המכריע של היהודים המשיחיים מתגייס לצה"ל". 


פורסם לראשונה 20/03/2008 23:49

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 10
זירת הפיצוץ באריאל
צילום: ערוץ 10
מומלצים