שתף קטע נבחר

כל תלמיד רביעי יזכה לסיוע בקבוצות קטנות

משרד החינוך הודיע כי החל משנת הלימודים הבאה יתווספו למערכת החינוך 900 אלף שעות, בהן יזכו התלמידים לשיעורים בקבוצות קטנות של שלושה או ארבעה. ב-600 בתי ספר יחל תהליך של צמצום מספר הילדים בכיתה ל-32

למעלה מרבע מהתלמידים בישראל צפויים להנות בשנת הלימודים הבאה משיעורים בקבוצות קטנות - כך עולה מהרחבת תוכנית "אופק חדש", של משרד החינוך, כפי שהוצגה היום (ב').

 

המשרד הודיע כי התוכנית, שכבר החלה לפעול השנה, צפויה לכלול בשנה הבאה כ-763 בתי ספר יסודיים וחטיבות ביניים. מדובר ב-313 בתי ספר שהשתתפו כבר בתוכנית ו-450 מוסדות לימוד נוספים שיצטרפו אליה.

 

במסגרת התוכנית יתווספו למערכת החינוך כ-900 אלף שעות לימוד פרטניות. מדובר בשיעורים שבהם המורה יושב עם קבוצה קטנה של שלושה או ארבעה תלמידים ומסביר להם את החומר. אותן שעות פרטניות יסייעו על פי ההערכות לכ-300 אלף תלמידים.

 

בנוסף, ב-600 בתי ספר יחל תהליך של צמצום מספר הילדים בכיתה ל-32. התהליך יתמקד בכיתות ג', ז' ו-י'. פרט לכך ב-108 יישובים בצפון ובדרום ילמדו  72 אלף ילדים בכתות א' ו-ב' 7 שעות בשבוע בקבוצות קטנות, על מנת שיוכלו לרכוש ביתר קלות מיומנויות קריאה וכתיבה. 56 אלף ילדי כתות א' בכל רחבי הארץ יזכו ל-5 שעות לימוד בקבוצות קטנות.

 

שרת החינוך פרופ' יולי תמיר אמרה היום כי "אופק חדש" אינו ניסוי אלא שינוי מערכתי כולל של מערכת החינוך. "למעלה מרבע מתלמידי ישראל ילמדו בבית ספר שעובר שינוי", הסבירה תמיר,

"בתוך 4 עד 5 שנים בבתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים תהיה עשייה חינוכית אחרת, ההוראה תהיה אינטימית יותר כדי לאפשר מצב שבו אף ילד לא נשאר מאחור".

 

תמיר הוסיפה: "אנחנו בעד שונות פדגוגית ופעלנו על פי מתווה ברור ששילב את העקרונות הללו עם עקרונות של צדק חברתי.

כמו כן אנחנו שמים דגש על הפריפריה ועד סוף אפריל נדע אילו בתי ספר ישתלבו בתוכנית".

 

המנהלת הכללית של משרד החינוך, שלומית עמיחי, סיפרה כי במקביל נעשים מאמצים כדי לשפר את איכות ההוראה: "אנו רותמים צעירים ומצטיינים למערכת ההוראה, יש לנו סימנים מעודדים של אנשים שרוצים להירתם לעבודה למרות המשכורת ולא בגלל שעובדים עד 12:00".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
חלק מכיתות יפוצלו.
צילום: ויז'ואל/פוטוס
יולי תמיר מסיבת עיתונאים משרד החינוך
צילום: ירון ברנר
מומלצים