שתף קטע נבחר

ברק רמז לפרץ: מי שיפריע - נראה לו את הדלת

יו"ר המפלגה הרים את קולו ודפק על השולחן כמה פעמים בעת שנשא דברים חריפים שכוונו לקודמו בתפקיד, עמיר פרץ. הוויכוח החל כשיו"ר הסיעה ביקש מפרץ שלא להעלות הצעת חוק בעניין שכר מינימום לחיילים בשירות סדיר כדי לא להביך את הסיעה, ואולם פרץ התעקש לפעול בניגוד לדעת הסיעה

גוברת המתיחות במפלגת העבודה בין היו"ר, שר הביטחון אהוד ברק, לקודמו בשני התפקידים, ח"כ עמיר פרץ. בישיבת הסיעה שהתקיימה היום (ב') בכנסת, התפתח ויכוח בין ראשיהּ לפרץ, סביב הצעת חוק שלו בעניין שכר מינימום לחיים בשירות סדיר.

 

יו"ר הסיעה, ח"כ איתן כבל, ביקש מפרץ שלא להעלות את הצעת החוק כדי לא להביך את הסיעה, ואולם פרץ התעקש לפעול בניגוד לדעת הסיעה. ברק המתין בסבלנות לסוף הישיבה, והטיח דברים קשים שהופנו אל פרץ.

 

"חירות מחשבה וחירות ויכוח ודיעות הם דברים חשובים, אך בסוף יש החלטות, וצריך אחדות פעולה", אמר ברק בפנים זעופות. "מי שרוצה להפריע, נראה לו את הדלת החוצה. צריך להילחם ולהתנהג כמו בנגמ"ש: לירות החוצה, ולפחות לא להפריע".

 

נוכחים בישיבת הסיעה אמרו כי ברק דפק על השולחן כמה פעמים בעת שנשא את דבריו, ונראה כעוס. בתחילת הישיבה רמז יו"ר העבודה לגבי המשך הישארותה של העבודה בממשלה, ואמר כי המפלגה צריכה לפעול לכך שהציבור ידע בעתיד מה עמדותיה בנושאים השונים. "חשוב שבפרוס המושבים הבאים (של הכנסת - א.ש), אזרחי המדינה לא יצטרכו לעשות מאמצים כדי להבין מה עמדותיה של מפלגת העבודה", אמר ברק.

 

בתוך כך צפויים חברי סיעת העבודה להתכנס ביום חמישי הבא לדיון סגור על הקווים האדומים של המפלגה בקואליציה. חברי הכנסת כבל ויחימוביץ' יציגו בישיבה רשימה של הפרות קואליציוניות, כדי לקבוע את הקווים האדומים של העבודה ואת הנושאים שעליהם תילחם בעתיד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בימים מחייכים יותר. ברק ופרץ
צילום: דודי ועקנין
מומלצים