שתף קטע נבחר

מלך סעודיה יכנס ועידה בהשתתפות יהודים

בנאום שנשא בריאד, הודיע מלך סעודיה, עבדאללה בן עבד אל-עזיז, כי בכוונתו לכנס שורת מפגשים עם מאמינים מוסלמים, נוצרים ויהודים. הם ידונו בין השאר בפגיעה במוסר ובהתפרקות המשפחה

מלך סעודיה, עבדאללה בן עבד אל-עזיז, הודיע אתמול (ב') שהוא מתכוון לפתוח בשורת מפגשים ודיאלוגים בין נציגים מאמיני שלוש הדתות המונותיאיסטיות: האיסלאם, הנצרות והיהדות. בנאום שנשא בריאד, אמר המלך הסעודי כי בכוונתו לפתוח בדיאלוג כדי להביא לשמירה על האנושות מפני הזלזול, הפגיעה במוסר, התפרקות המשפחה וכן השבת דרכי הנאמנות לאנושות.

 

הבוקר (יום ג') דווח בעיתונים "א-שרק אל אווסט" ו"אל-חיאת" היוצאים לאור בלונדון כי המלך הסעודי אמר בנאומו שיכנס ועידה בין-דתית, משום שהאנושות ניצבת בפני משבר של ממש. במהלך נאומו גילה המלך הסעודי שהעלה את הרעיון בפני האפיפיור בנדיקטוס ה-16 עימו נפגש לאחרונה. הוא העיד שלעולם לא ישכח את המפגש הזה. "הוא קיבל את פניי כאדם אל אדם", אמר.

 

עוד גילה המלך הסעודי כי רעיון הדיאלוג בין שלוש הדתות זוכה לתמיכת אנשי הדת הסעודים: "בעזרתו של אללה אנחנו נתחיל להיפגש עם אחינו מול הדתות אותן ציינו התורה והברית החדשה. אנו ניפגש איתם כדי להסכים על שמירה על האנושיות מפני הזלזול והפגיעה מצד בני הדתות הללו במוסר במשפחה ובנאמנות האנושית". 

 

המלך עבדאללה הוסיף: "כבר לפני כשנתיים חשבתי שהאנושות ניצבת בפני משבר שפגע בשכל ובמוסר האנושי. לכן חשבתי על הרעיון הזה והצעתי אותו לחכמי הדת שלנו בממלכת סעודיה כדי לקבל מהם אור ירוק. השבח לאל, הם הסכימו לכך".

 

עבדאללה הוסיף כי בכוונתו לפתוח קודם כל בדיאלוג בין המוסלמים עצמם כדי להגיע להסכנות ורק אחר כך לפנות לבני הדתות האחרות. הוא יעץ לבני הדתות האחרות, קרי הנוצרים והיהודים, לנקוט יוזמה דומה.

 

הרב הראשי לישראל, הרב יונה מצגר, אמר בתגובה ליוזמת מלך סעודיה: "ידינו מושטת לכל יוזמת שלום ולכל דיאלוג שמטרתו להביא להפסקת הטרור והאלימות. הזכרתי פעמים רבות כי הדרך האמיתית להגיע לשלום המיוחל הינה באמצעות ההידברות הבין-דתית".

 

בהכנת הידיעה השתתפה נטע סלע
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עבדאללה מלך סעודיה
צילום: איי פי
מומלצים