שתף קטע נבחר

בג"ץ: לא נתיר פרסום החומר החסוי בפרשת קצב

יום לפני פתיחת משפטו של משה קצב, קבעו שופטי בג"ץ כי לא ניתן לפרסם את החומרים החסויים שהוגשו במסגרת העתירות נגד עסקת הטיעון שנחתמה עם הנשיא לשעבר. הסיבה: לא לפגוע בפרטיות המתלוננות

שופטי בג"ץ קבעו בצהריים (יום ג') כי לא ניתן לפרסם את החומרים החסויים שהוגשו במסגרת העתירות נגד עסקת הטיעון שנחתמה עם הנשיא לשעבר, משה קצב. הדיון בעתירה התקיים בהרכב של חמישה שופטים, בראשו עמדה נשיאת בית משפט העליון, דורית ביניש.

 

ההחלטה התקבלה בהמשך להחלטה קודמת, שניתנה לפני מספר חודשים, לפיה אין לפרסם חומרים אלה מחשש לפגיעה במתלוננות. בהחלטה כתבו השופטים: "לאחר שעיינו בטענות הצדדים באנו למסקנה כי בהתחשב בצורך להגן על פרטיותן של המתלוננות, ובהתחשב בכך שהקטעים בכתבי הטענות עליהם חל צו איסור הפרסום, כוללים רק חלק מחומר הראיות הנוגע לתיק התלוי ועומד בפני בית משפט השלום, אין מקום בנסיבות העניין לאפשר את הסרת הצו בשלב זה".

 

רק אתמול החליטה שופטת בית-המשפט העליון, מרים נאור, לדחות את הבקשה לערוך דיון נוסף בעתירות השונות נגד ההסדר.

  

מחר ייפתח בבית-משפט השלום בירושלים משפטו של משה קצב, במסגרתו תבקש המדינה מהרכב של שלושה שופטים לאשר את ההסדר. הנשיא השמיני יידרש כעת להודות בעבירות מין, אך קלות בהרבה מאלו שיוחסו לו תחילה: המדובר רק במעשים מגונים תוך הפעלת אמצעי לחץ ובהטרדה מינית של שתיים מן המתלוננות נגדו. השופטים לא יתייחסו כלל לתלונות האחרות, אשר לא נותרו בכתב האישום הסופי.

 

לפני כחודש אישר בית-המשפט העליון - ברוב של שלושה שופטים מול שניים, כאשר הנשיאה דורית ביניש בדעת המיעוט - את הסדר הטיעון עם קצב. אחת הסוגיות שנותרו עדיין במחלוקת, ויוכרעו בבית-משפט השלום, היא הקלון שבעבירות: אנשי קצב איימו כי יחזור בו מהסדר הטיעון, אם יימצא שאכן היה בהן קלון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קצב. הראיות לא יחשפו
צילום: איי אף פי
מומלצים