שתף קטע נבחר

שתי פליטות כדור, שני מקומות - אותו חובש

צירוף מקרים נדיר הוביל לכך שחובש קרבי בצנחנים טיפל בשני חיילים שנפצעו קשה מפליטות כדור של חבריהם - לפני חודש בשומרון ואתמול בגבול הצפון. אמו ל-ynet: "בשבילו להציל חיי אדם זו התרגשות"

יד הגורל? חובש קרבי בצנחנים זכה לטפל בתוך חודש בשני חיילים שנפגעו באירועי פליטת כדור בעת ניקוי נשק, שהתרחשו בשני מקומות שונים ומרוחקים זה מזה.

 

החובש טיפל אתמול בבוקר (יום ג') בחייל שנפצע אנושות במוצב ליבנה שבגבול הצפון, בעת שחברו ניקה את נשקו ופלט כדור שפגע בו בצוואר. ב-24 בפברואר נקלע למקרה דומה בבסיס מבוא-דותן שבצפון השומרון. חנה, אמו הגאה של החובש, אמרה הערב ל-ynet: "הוא אדם שמאוד 'מתלהב' מהדברים האלה. בשבילו להציל חיי אדם ולטפל במישהו זו התרגשות".

 

האם סיפרה כי באירוע הראשון שהתרחש בשומרון הגיע בנה להחליף חובש אחר. את קול הירי שמע במקרה כשישב באוטובוס, כשהגיע לבסיס. המקרה תפס אותו לא מוכן וללא הציוד שלו. "באירוע בפברואר הוא היה היחיד שטיפל בחייל, כי כולם היו בהלם", סיפרה.

 

על האירוע שהתרחש אתמול בגבול הצפון סיפרה האם: "הפעם הוא היה עם רופא, במוצב שבו הוא נמצא עם הציוד שלו. לפי מה שהבנתי הקליע חדר גם לראשו ואני מאחלת לפצוע שיחלים במהרה".

 

לדברי האם, הצלת חיי אדם הייתה תמיד בראש מעייניו של בנה, המשרת כיום כחובש הגדוד ומקווה להגיע גם לפלוגות המבצעיות. "הוא נלחם מאוד על המקום שלו", העידה.

 

"החובש הסדרתי" יצא לקורס חובשים יומיים לפני שפרצה מלחמת לבנון השנייה ולא השתתף בלחימה. אמו חשה שהקורס הציל את חייו ואיפשר לו לעזור כעת לאחרים: "לא צריך לשאול מה זה עושה לאמא שיש לה בן צנחן", סכימה בגאווה.


פורסם לראשונה 26/03/2008 00:40

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מתי אלמליח
פינוי החייל הפצוע
צילום: מתי אלמליח
מומלצים