שתף קטע נבחר

Comcast: "נפסיק לחסום שיתוף קבצים"

חברת Comcast, שנחשפה כספקית אינטרנט אמריקנית החוסמת שיתוף קבצים ושנמצאת עקב כך תחת חקירה פדרלית, הודיעה ביום ה' כי תפסיק לחסום שיתוף קבצים ותפעל לתיקון המצב. פעילי רשת מסרבים להאמין להבטחה

תחת הלחץ של החקירה הפדרלית, הודיעה חברת Comcast ביום ה', כי תפסיק לחסום שיתוף קבצים של מנוייה, ותתייחס לכל סוגי תעבורת הרשת באופן שווה. ספקית האינטרנט האמריקנית שנחשפה בכך שהיא חוסמת שיתוף קבצים של מנוייה, הודיעה כי תשתף פעולה עם BitTorrent, יוצרת רשת שיתוף הקבצים באותו השם כי לשפר את העברתם של קבצים גדולים ברשת ותפסיק לעכב העברת קבצים בטכנולוגיה הזו.

 

מאז שנחשפה החברה בתחקיר של AP באוקטובר, החברה הגנה על התנהלותה – גם בשימוע שנערך לה על ידי הרשות הפדרלית לתקשורת בארצות הברית (FCC) בחודש שעבר. Comcast טענה כי היא נדרשת להגן על משתמשי הרשת האחרים מפני ניצול רוחב הפס הגבוה בידי משתפי קבצים.

 

השופט והתליין

יושב ראש ה-FCC, קווין מרטין הביע שביעות רצון מכך ש-Comcast שינתה את מדיניותה. אך הוא עדיין מודאג מכך שספקית האינטרנט הגדולה ביותר בארצות הברית אינה מפסיקה את החסימה לאלתר. בהודעתה העניקה Comcast לעצמה שהות עד סוף השנה להפסיק את החסימה. "אנחנו מבינים כי לוקח זמן להטמיע טכניקת ניהול תעבורה חדשה, אבל לא ברור מדוע Comcast ממשיכה לחסום ישומים מסויימים מלקוחותיה", אמר מרטין בתגובה. יושב ראש ה-FCC אמר כי הרשות תמשיך לעמוד על המשמר כדי לוודא שלקוחות יוכלו לגשת לתוכן חוקי ברשת ללא הפרעה.

 

פעילי נייטרליות רשת האשימו את Comcast שהיא משמשת כשופט ותליין גם יחד, בכך שהיא חוסמת באופן חסוי קשרי שיתוף קבצים בין מחשבים. עוד הואשמה Comcast, שהיא גם חברת טלוויזיה בכבלים, בחסימת שידורי וידאו באינטרנט – המתחרים ישירות בעסקי הליבה שלה. מרווין אמורי, המזכיר הכללי של תקשורת חופשית, קבוצה לרפורמה תקשורתית, אמר: “לאור ההיסטוריה של Comcast כמפירת הבטחות והונאת צרכנים אנחנו לא יכולים לקבל את מילתם שהאינטרנט כעת בידיים בטוחות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים