שתף קטע נבחר

משרד התקשורת יחייב ספקי תוכן סלולרי לקבל ממנו היתר

מדובר בשירותים כמו אספקת מידע קולי או באמצעות וידאו, שירותי בידור, הכרויות, משאלים או הצבעות, או מתן אפשרות לרכישה של מוצר או שירות אחר באמצעות מכשיר הטלפון. כל ספק שירות אשר גובה את התמורה באמצעות חשבון הטלפון או הסלולר, יידרש לקבל היתר ממשרד התקשורת

משרד התקשורת רוצה להסדיר את תחום התוכן בסלולר ולחייב ספקי תוכן בקבלת היתר ממשרד התקשורת. המשרד פרסם היום שימוע בנושא במסגרתו מבקש את עמדת ציבור.

 

על פי העמדה המתגבשת, ייאסר על חברות התקשורת לספק שירותי תוכן באמצעות גופים שלא יקבלו היתר מהמשרד. מדובר בשירותים כמו אספקת מידע קולי או באמצעות וידאו, שירותי בידור, הכרויות, משאלים או הצבעות, או מתן אפשרות לרכישה של מוצר או שירות אחר באמצעות מכשיר הטלפון. באופן כללי, כל ספק שירות אשר גובה את התמורה באמצעות חשבון הטלפון או הסלולר, יידרש לקבל היתר ממשרד התקשורת.

 

עד היום הסדיר משרד התקשורת רק את תחום התוכן ברשת בזק ואת שירותים הארוטיים בסלולר. בשל התרחבות מגוון השירותים המסופקים באמצעות טלפונים, החליטו במשרד להגביר את הפיקוח, ולהרחיב את הכללים בתחום.

 

במשרד הסבירו כי "בתקופה האחרונה הגיעו למשרד התקשורת מספר רב של תלונות מצד צרכנים אשר קובלים על הערפול, אי הבהירות, והמחירים הגבוהים הקיימים בתחום עלות שירותי התוכן המסופקים באמצעות מכשירי הטלפוניה הקווית והניידת". שר התקשורת אריאל אטיאס אמר כי "העמימות ואי-הבהירות השוררים בתחום העלויות של שירותי התוכן המסופקים באמצעות מכשירי הטלפון מחייבים הסדרה בכללים ברורים, אשר יגבירו את השקיפות ויתנו מענה להיבטים הצרכניים".

 

במשרד התקשורת מחלקים את העסקאות באמצעות הטלפון לשלושה סוגים: עסקה קטנה היא עסקה שעולה ללקוח עד 5 שקלים או עד 22 אגורות לדקת שיחה. חברות התקשורת יחויבו לספק לכל לקוחותיהם גישה לשירות זה. עסקה גדולה מכך תהיה מחויבת בחסימה כברירת מחדל, והגישה לשירותים אלו תפתח רק אם הלקוח ביקש זאת במפורש. עסקה מסוג שלישי היא עסקה בעלת אופי ארוטי. משרד התקשורת מחייב את חברות הטלפון לחסום את הגישה לשירותים אלו לגמרי, גם אם הם ניתנים ללא תמורה, כלומר ממומנים בפרסום. "לעניין אספקת שירות ארוטי, יפעל בעל הרישיון בהתאם להוראות רישיונו", נכתב בשימוע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אטיאס. יש להגביר את השקיפות
צילום: אהוד קינן
מומלצים