שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אלו פניו של הנוער

  פסטיבל בת ים לתיאטרון נוער יארח בתחילת חודש אפריל עשרים הפקות, שמציגות את פניה השונים של החברה הישראלית

  פסטיבל בת ים לתיאטרון נוער ייפתח ב-6 באפריל ויימשך יומיים, במהלכם יציגו תיאטראות מכל רחבי הארץ הפקות רצות, לצד בכורות ליצירות חדשות. בתחרות הרשמית של הפסטיבל, המתקיים זו השנה ה-14, ישתתפו עשרים הפקות.

   

  הצגות הפסטיבל יתרחשו בשלושה מוקדים ברחבי בת ים. במסגרת אירועי הששים למדינת ישראל ידגיש גם הפסטיבל לתיאטרון נוער את מרכיביה של החברה הישראלית ויציג פסיפס מגוון של פניה השונים. תחת הכותרת "תהודת זהות – משמעיות הזהות בישראל" יציב הפסטיבל זה לצד זה קלאסיקות תיאטרוניות ותמונות מתוך ההוויה העכשווית. בין ההפקות אפשר למצוא את "סקאפינו", המבוסס על מחזהו הקלאסי של מולייר, בביצוע תלמידי הסטודיו למשחק של יוג'ין נאכט משוהם, ולצדו "צבע אדום", מחזה מאת עופר סלע, על החיים בצל הקסמים, בבימויו של יעקב אמסלם ובביצוע תיאטרון נוער "השפם" מהמועצה האזורית אשכול.

   

  המציאות הישראלית נשקפת גם מההפקה "יולי ורמי", של תיאטרון קהילתי מרכז תקוותנו מקריית שמונה. הקומדיה המוזיקאלית הסאטירית שכתב יוני להב וביים מיכאל אוחיון, נוגעת ביחסי בנים בנות בגיל ההתבגרות, אך גם בפערי מעמדות ובחוויית הפריפריה.

   

  להקת בית סוהר לנוער "אפיק" תציג בפסטיבל את "דלתות מסתובבות", מאת ובבימויה של קרן כהן. ההצגה, שמביאה את עולמם של בני נוער בכלא, מלווה שני חברים שמתמודדים עם בחירות שונות ומבקשים להגשים את עצמם.

   

  במסגרת הקלאסיקות תוצג בפסטיבל גרסה דו-לשונית של ההצגה "דירה להשכיר", המבוססת על ספרה של לאה גולדברג. את ההצגה, על שכנות טובה וסובלנות כלפי השונה, עיבד וביים שאדי פח'ר אל דין ומבצעת קבוצת תיאטרון "נמשים" ממתנ"ס נווה יוסף בחיפה.

   

  במסגרת הפסטיבל  יתקיים אירוע ייחודי: 3 קבוצות תיאטרון KVN של איגור בורץ, הפועלות בבת ים, עפולה ונתיבות יקיימו תחרות במשחקים אינטלקטואלים, תחת הכותרת "הראש היהודי". הקבוצות יבצעו מערכונים הומוריסטיים מאולתרים ומוכנים, שעוסקים במבט סטירי על המציאות שאתה מתמודדים בני נוער עולים בארץ חדשה. גם ההצגה "כן לא שחור לבן" תעסוק בחבלי עליה. ההפקה, שמעלה קבוצת בני נוער מהעדה האתיופית, בוחנת את המסורת והמורשת החברתית והמשפחתית.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בת ים. חוגגת 14 שנים לפסטיבל
  צילום: אפי בן אהרון
  לאתר ההטבות
  מומלצים