שתף קטע נבחר

נסים זאב על בניזרי: סימנו אותו - ועכשיו יורים בו

ח"כ שלמה בניזרי מכהן בכנסת מ-1992, ונחשב במשך שנים אחד הפרלמנטרים הבולטים שהרבה להתבטא בכלי התקשורת. חלק הארי מעמיתיו סבורים כי בעקבות הרשעתו בקבלת שוחד, עליו לסיים מיד את דרכו בבית המחוקקים

במסדרונות הכנסת ניכרה היום (ג') תכונה רבה בעקבות הרשעתו בקבלת שוחד של אחד מוותיקי הבית, שלמה בניזרי מש"ס, שמכהן זה 16 שנים ושימש שר בממשלות ישראל. עמיתו לסיעה, ח"כ נסים זאב, אמר בשיחה עם ynet: "מצער אותי לשמוע על ההרשעה. אני עדיין מאמין בחפותו של האיש הזה. הוא רחוק מהדברים האלה.

 

לקריאת הכרעת הדין המלאה

 

"גם אם היו דברים לא תקינים מבחינה מינהלית, לא היתה לו כוונת זדון. המטרה הייתה ברורה; הוא סומן, ומי שיבין - יבין. עכשיו נותר רק לירות בו, וזה מה שנעשה לו. ירו באדם שנתן הרבה מאוד לעם ישראל. הוא חשב שהאמת תצא לאור, וחבל שזו המטרה. הוא אולי עשה טעויות, אבל הוא בטח לא לקח שוחד".

 

פרקליטות המדינה תדרוש הטלת קלון בשלב הטיעונים לעונש שייגזר על בניזרי. אם תתקבל הדרישה, שנודעה ל-ynet, יושעה בניזרי אוטומטית מהכנסת. 

 

ח"כ צבי הנדל (האיחוד הלאומי-מפד"ל): "אני קורא לבניזרי להתפטר מהכנסת, כי אין ספק שבמדינה מתוקנת, מי שהורשע בפלילים לא יכול להיות אחד מ-120 נבחרי העם".

 

ח"כ משה שרוני (הגמלאים) אמר כי "על חבר הכנסת בניזרי להתפטר מיד מתפקידו. אני מקווה מאוד שהרב עובדיה יורה לו להתפטר מהכנסת".

 ח"כ איתן כבל תומך אף הוא בסיום דרכו של בניזרי במשכן. "מדובר בהחלטה קשה וחריפה מאוד. ראוי שבניזרי יתפטר מתפקידו", אמר מזכ"ל מפלגת העבודה.

 

ח"כ רן כהן (מרצ) קרא לבניזרי להשעות עצמו מפעילות בכנסת. "אין שום הגיון בכך שחבר כנסת ישתתף בדיונים ובהצבעות קריטיות לעם ישראל כולו, כאשר הוא הורשע בעבירות כה חמורות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בניזרי בבית המשפט
צילום: גיל יוחנן
מומלצים