שתף קטע נבחר

חשד: רופאים נתנו מרשמים בדויים וסחרו בתרופות

שני רופאים, רוקח ומנהל בית מרקחת נעצרו בחשד כי הונו את קופת חולים כללית וגרפו לכיסם רווחים בסך מיליון שקלים. שיטת הפעולה: הם רשמו מרשמים פיקטיביים, קיבלו את התרופות בהנחה ומכרו אותן למרבה במחיר

הונאה רפואית. שני רופאים, רוקח ומנהל בית מרקחת חשודים כי הונו את קופת חולים כללית וגרפו לכיסם רווחים בסך מיליון שקלים. על פי החשד הרופאים שנעצרו היום (ג') נהגו לרשום תרופות לחולים שלא היו זקוקים להן, ואחר כך למכור אותן למרבה במחיר.  

 

חוקרי מפלג ההונאה במשטרת ירושלים החלו לחקור את הפרשה בעקבות תלונה שהגישה קופת חולים כללית. אחרי חקירה סמויה שנמשכה כשלושה שבועות התגלתה לכאורה שיטת הפעולה של הרופאים והרוקחים. מהחקירה עלה כי בשנתיים האחרונות הרופאים הצליחו לנצל את סבסוד התרופות שמעניקה קופת החולים ללקוחותיה.

 

הם רשמו תרופות לאנשים שלא היו זקוקים להן ואחר כך קיבלו אותן ממנהל בית המרקחת והרוקח בהנחה של מאות שקלים, כתוצאה מהשתתפות הקופה בתשלום. בשלב הבא הם הפיצו את התרופות לכל המרבה במחיר. את הרווחים חילקו הרופאים והרוקחים ביניהם.

 

אחר הצהריים האריך בית משפט השלום בירושלים את מעצרם של הרופאים ומנהל בית המרקחת בארבעה ימים ואת זה של הרוקח בשלושה. "לפני כשבועיים וחצי קיבלנו תלונה מקופת חולים כללית לגבי חשד שתרופות מגיעות לבתי מרקחת לא דרכם, אלא מגורם שלישי", סיפר ל-ynet רב פקד גלעד בהט, ראש מפלג הונאה במחוז ירושלים.

 

בהט סיפר על שיטת הפעולה של החשודים: "החשד הוא שמספר בתי מרקחת במזרח ירושלים מקבלים תרופות עבור חולים לכאורה, כאשר האנשים היו רשומים בקופה, אבל הם כלל לא קיבלו את המרשם לתרופות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים