שתף קטע נבחר

מזוז: "טעם לפגם" בקמפיין החנינה לעמרי שרון

עוזרו הבכיר של היועץ המשפטי מותח ביקורת על פעילותם של שרים למען חברם, אך מדגיש: אין מקום לקביעת הנחייה שתאסור זאת. ומה דעתכם?

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, קבע כי "יש לטעם לפגם" בבקשת שרים לתת חנינה לעמרי שרון, אולם אין אפשרות משפטית למנוע משרים לבקש חנינה - כך עולה ממכתב שהגיע לידי ynet.

 

במכתב, ששלח עוזרו הבכיר של מזוז, עו"ד רז ניזרי, למנכ"ל "הפורום המשפטי למען ארץ ישראל", נחי אייל, נכתב: "גם בעיננו יש טעם לפגם ב'קמפיין החנינה' בעניינו של עמרי שרון. עם זאת, אין היועץ המשפטי לממשלה רואה מקום לקביעת הנחייה אשר תאסור הגשת בקשות חנינה על-ידי שרים, כמבוקש בפנייתך. העיסוק בנושא זה צריך להיוותר בזירה האתית-ציבורית".

 

לפני שבועיים פורסם כי סגן שרת החוץ, ח"כ מגלי והבה (קדימה), החתים כ-30 חברי כנסת ושרים על פנייה לנשיא המדינה, שמעון פרס, בבקשה להעניק חנינה לעמרי שרון. הטיעון המרכזי: מצבו הרפואי של אביו של עמרי, ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון.

 

לדברי והבה, בין הח"כים שחתמו או שהבטיחו שיחתמו נמנים השרים שאול מופז, גדעון עזרא, יעקב אדרי, שלום שמחון, זאב בוים ורוחמה אברהם-בלילא. כמו כן חתמו חברי הכנסת צחי הנגבי, משה גפני, עתניאל שנלר, יואל חסון, רונית תירוש, יורם מרציאנו, אורית נוקד, ניסים זאב ויצחק זיו.

 

שבוע קודם לכן הגיש גם שר האוצר, רוני בר-און, בקשה לתת חנינה לשרון. בר-און נימק זאת במילה "די". הוא טוען כי עשה זאת כאדם פרטי והגיש את בקשת החנינה על נייר מכתבים פרטי עם כתובתו הפרטית.

 

לפני כחודש התחיל עמרי שרון לרצות את מאסרו בבית הסוהר מעשיהו, לאחר שהורשע בעברות על חוק מימון מפלגות, ברישום כוזב במסמכי תאגיד בשבועת שקר ובעברות מנהלים בתאגיד.

 

 

למגיבים: סמנו תחילה אם אתם "בעד" או "נגד" החנינה לעמרי שרון

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עמרי שרון. 30 ח"כים חתמו
צילום: ירון ברנר
מזוז. אין מניעה, למרות הכל
צילום: גיל יוחנן
מומלצים