שתף קטע נבחר

התינוק מאור יהודה התאושש; האב למעצר בית

התינוק בן החודש וחצי שהוריו חשודים שפגעו בו במזיד, ישתחרר בקרוב מבית-החולים. אתמול טענה המשטרה ששני ההורים ישוחררו - אך הבוקר חזרה בה. עם זאת, האב הועבר למעצר בית

בית משפט השלום בתל-אביב נעתר הבוקר (יום ה') לבקשת עורך דינו של האב מאור יהודה החשוד בהתעללות בתינוקו בן החודש וחצי, והורה לשחררו למעצר בית. ערר המשטרה על ההחלטה לא התקבל בשעות הצהריים, ואילו האם נותרה במעצר לאחר שערר שהגישה מצידה נדחה אף הוא.

 

מבית החולים "שיבא", שם אושפז התינוק, נמסר כי מצבו משתפר, והוא צפוי להשתחרר בימים הקרובים. כשהובא התינוק לבית החולים במצב קשה מאוד, הראו בדיקות הדמיה דימום תוך מוחי, שברים במספר צלעות ועצמות נוספות בגוף. הוא אושפז במצב קשה בטיפול נמרץ, ובהמשך הועבר למחלקת ילדים. עם זאת, טרם נודע איזה נזק נוירולוגי נגרם לפעוט.

 

דו"ח המכון לרפואה משפטית שהוצג השבוע בבית המשפט קבע כי הפגיעות הקשות נעשו במזיד, ולא נגרמו מתאונה, לפי גירסת ההורים. עוד התברר כי חוקרי ילדים גבו עדות מבנם בן הארבע וחצי של ההורים, שלדבריו ראה את אימו מפילה את אחיו הפעוט. 

 

עורכי דינם של זוג ההורים, ישר יעקובי ודניאל משולם, קיבלו אמש שיחת טלפון מאנשי המשטרה, ובה נאמר שההורים עומדים להשתחרר הבוקר. גם ברשימת העצורים של בית המשפט נרשם הבוקר כי השניים משוחררים, אולם כשהגיעה שעת הדיון הודיע ראש צוות החקירה, רב-פקד אסף אלמוג, שהחליט לבקש את הארכת מעצרו של האב. זאת בעוד האם עצורה עד יום ראשון וכלל אין כוונה לשחררה.

 

בתחילת הדיון אמר עו"ד משולם לשופט כי לא צריך להתקבל כל תירוץ, ואם בשעה 09:00 החליטה המשטרה לשחרר את האב, הוא לא מאמין שקרה משהו דרמטי בשעה הזו שיעכב את שחרורו.

 רפ"ק אסף אלמוג השיב כי בשעות הערב הנטייה הייתה לשחרר את שניהם, אולם בבוקר התקיימו דיונים של גורמים בכירים ואז השתנתה העמדה.

 

השופט דניאל בארי קיבל את בקשת פרקליט האב והורה לשחררו למעצר בית מוחלט למשך שלושה ימים. בהחלטתו כתב: "לא מצאתי כי יש מקום להיעתר לבקשת המשטרה, החומר החדש שנאסף תומך דווקא בגרסה של האב ומחליש את הראיות נגדו".


פורסם לראשונה 03/04/2008 11:07

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התינוק בבית החולים, היום
צילום: ירון ברנר
האב החשוד
צילום: ירון ברנר
מומלצים