שתף קטע נבחר

המשטרה: החשוד בהתעללות ברח פעמיים

נציג המשטרה אמר כי החשוד היה מעורב בחלק מהמקרים שהוזכרו בכתב האישום המזעזע, שהוגש נגד אמם של שני הילדים בהם התעללו בירושלים. החשוד מכחיש

אברהם מסקאלצי, שנעצר בחשד במעורבות בהתעללות בשני הילדים בירושלים, יישאר במעצר בארבעת הימים הקרובים - כך קבע בצהריים (יום ב') בית משפט השלום בעיר.

 

בדיון בבית המשפט אמר נציג המשטרה, רס"ר מלכיאל הטב, כי מסקאלצי היה מעורב בחלק מהמקרים, שהוזכרו בכתב האישום שהוגש אתמול נגד אמם של הילדים - שאחד מהם מאושפז בבית החולים הדסה עין כרם ומוגדר כצמח

 

נציג המשטרה הוסיף כי ב-28 במרס אותר מסקאלצי, לאחר שעלה חשד כי הוא מעורב במעשים. הוא הכחיש כל קשר למעשים וטען כי הוא רק מכיר את אבי המשפחה. הוא הוזמן לאחר כמה ימים לחקירה נוספת - אך במהלכה יצא מהבניין ונעלם. החשוד אותר בסופו של דבר בבית הוריו. לטענת רס"ר הטב, השוטרים הודיעו לו כי הוא עצור ובתגובה הוא נמלט. לאחר מרדף קצר הוא נעצר.

 

נציג המשטרה הוסיף כי החשוד נמלט פעמיים מהמשטרה. לדבריו, ישנם חשודים נוספים שלא אותרו ולאור פעולות החקירה המתבקשות יש להשאירו במעצר. החוקר הגיש לבית המשפט עדות של אחד ילדי המשפחה, בה הוזכר שמו של החשוד ואת המעשים שביצע נגד הילדים. כמו כן, החוקר הגיש עדות נוספת שהתקבלה היום, הקושרת לדבריו את החשוד באופן משמעותי לקבוצה שהתעללה באכזריות בילדי המשפחה.

 

עורך דינו של החשוד, שמעון שרביט, אמר: "למרשי אין שום קשר לפרשייה. מטרת מעצרו ליצור לחץ למצוא את מי שהם מחפשים. למרשי לא היה ואין קשר לפרשייה ולילדים. הדברים עוד יתבררו. הוא חף מפשע וזה יובהר ללא כל ספק".


 

האביזרים אשר שימשו להתעללות (צילום: גיל יוחנן)

 

בנוסף טען עורך דינו של החשוד כי "מדובר בבן ישיבה, שכן של אחד המעורבים בפרשייה (דויד קוגמן א.ו.), שככל שהבנתי הוגש נגדו כתב אישום. הוא מכיר את שמעון גבאי במסגרת לימודי לילה בישיבה, כאשר מזה חודש וחצי לא ראה אותו עד למעצרו וכל הקשר שלו הוא דרך חבר משותף, השכן. על החשוד מופעלים לחצים גדולים כדי להסגיר את שמעון גבאי. המשטרה משום מה סוברת כי הוא יודע איפה הוא מסתתר ותוך כדי היא מפצירה בו ובבני משפחתו שאם הוא יחזיר את הבחור לא יאונה לו כל רע. יש יותר מחשש שכל המעצר הזה היום לא נועד אלא כדי להוות לחץ".

 

על טענות המשטרה כי מסקאלצי נמלט מחקירה, הוא אמר: "הטענה הזו חסרת שחר. האיש הגיע, הוא נמצא בבית והוא לא הבין שהם רוצים לעצור אותו, ממה הוא צריך לחשוש או לברוח? הוא יודע שאין לו כל קשר לפרשייה הזאת. בכלל קיימת סכנה גדולה משום רגישותה של הפרשה וסלידת הציבור, שאני גם כהורה ובן אדם ששומע על הדבר מזדעזע. הצרה שיש אנשים שאין להם קשר והם בחזקת חפים מפשע ושמם משתרבב לפרשייה, רק משום שהם מכירים את אחד המעורבים ולמשטרה יש חשד שאפשר דרכו להגיע למה שהם מחפשים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האם החשודה בהתעללות
צילום: גיא אסיאג
מומלצים