שתף קטע נבחר

לוד: 250 תרנגולות ניצלו ממשחטה לא חוקית

בעקבות מידע מודיעיני פשטו פקחים ושוטרים ממשטרת לוד על משחטה בלתי חוקית בעיר. "כשהגענו למקום, נחרדנו לגלות כ-250 תרנגולות ששהו בחדר דחוס ומלוכלך. חלקן נשחטו לא מכבר", אומרת הווטרינרית העירונית. עמותת "תנו לחיות לחיות" וצביקה תמוז מ"מוקד חי" חילצו את העופות למקום מבטחים

בחדר צדדי במשחטה בלתי חוקית בלוד מצאו אמש (ב') שוטרים ופקחים וטרינריים כ-250 תרנגולות שהיו מיועדות לשחיטה, ככל הנראה לקראת הפסח. ד"ר רז אור, הווטרינרית העירונית בלוד, סיפרה ל-ynet כי היא ואנשיה קיבלו מידע על המשחטה לפני מספר ימים, ובתיאום עם המשטרה ופקחי העייריה פשטו על האתר
 
"הגענו מאורגנים - פקחי המחלקה הווטרנירית, אנשי פיקוח עירוני מלווים במשטרה - כ-15 אנשים השתתפו היום במבצע", סיפרה אור. "כשהגענו למקום, נחרדנו לגלות כ-250 תרנגולות ששהו בחדר דחוס ומלוכלך. חלקן נשחטו לא מכבר. כמו כן, הבחנו במספר ארגזים שהכילו תרנגולות שחוטות, פגרים היו מוטלים על הרצפה, בסמוך למכשיר למריטת נוצות. בוץ וזוהמה היו בכל עבר". 
 


שחיטה בתנאי תברואה קשים (צילום: באדיבות השרות הווטרינרי לוד)
 

משחטה שחורה, שפעלה ללא רישיון

 
אור ציינה כי המשחטה פעלה ללא רישיון עסק וללא היתר של המחלקה הווטרינרית של לוד. "התנאים הסניטריים במקום היו מתחת לכל ביקורת והעופות נשחטו ללא פיקוח וטרינרי צמוד, דבר שעשוי לגרום למחלות קשות ומהווה סכנה ברורה לשלום הציבור.
 
לא היה במקום אפילו מקרר או אמצעי חיטוי מינימלים", היא אומרת. "לצערנו, שני האנשים שנכחו במקום הצליחו לברוח, אך הצלחנו לזהותם, מאחר ולפני כחודש הם נתפסו במקום אחר בלוד וגורשו ממנו.
 
על פי המידע שברשותנו, הם שכרו את המקום לפני מספר ימים והפעילו שם משחטה לא חוקית. כל הציוד במקום הוחרם ובכוונתנו לפעול בכל האמצעים המשפטיים העומדים לרשותנו נגד מפעילי המקום".
 
לדבריה, היא יצרה קשר עם אתי אלטמן מעמותת "תנו לחיות לחיות" בניסיון לברר האם ניתן יהיה לקבל סיוע בחילוץ התרנגולות. "לא רצינו שהן תובלנה שוב לשחיטה ולשמחתנו, אלטמן נענתה לבקשתנו ותוך זמן קצר, הגיע למקום צביקה תמוז מ"מוקד חי" שעמל עימנו במשך כשעתיים עד שנאספו כל התרנגולות". היא מסכמת. "לא יכולנו להתמודד עם מאות תרנגולות בכלבייה העירונית ובסופו של דבר, החזרנו אותן לארגזי שבהם הן הובאו למשחטה".
 
תמוז, המתמחה בחילוץ בעלי חיים במצוקה, רגיל לחלץ חמורים וסוסים פצועים בשיגרה. "אין ספק שלאחר שהבאתי את התרנגולות למקום מפלט בו הן קיבלו מרווח גדול יותר ומזון בשפע, כבר ניתן היה לראות שהן פחות לחוצות ואף החלו לפרוש את כנפיהן", הוא מסביר. "זו לא סיטואציה קלה, אבל אני שמח שהן זכו לחיים חדשים. אנו מקווים כי כעת נוכל למצוא להן בתים הולמים בהן הן תוכלנה לשמש כחיות מחמד". 
 
  • ניתן לאמץ את התרנגולות בעמותת "תנו לחיות לחיות" - לפרטים צרו קשר בדוא"ל: eti@letlive.org.il

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סכנה בריאותית לציבור. תרנגולות שחוטות שנמצאו במקום
צילום: ד"ר רז אור
רגע לאחר החילוץ.
צילום: צביקה תמוז, מוקד חי
מומלצים