שתף קטע נבחר

תרגיל החירום בעורף: צפירה ב-10:00

תושבי מדינת ישראל יצטרפו הבוקר לאימון הגדול של מערכת הביטחון ואזעקה תושמע ברחבי הארץ. היום החמישי של "המלחמה", יכלול פריצה לשידור באמצעי התקשורת והצגת הנחיות לציבור. מחר יתרגלו הכוחות חילוץ של נפגעים מהריסות ביפו ונפילת טילים כימיים בעפולה

התרגיל הגדול בעורף יימשך גם היום (יום ג') וידמה את היום החמישי ב"מלחמה". לראשונה ייערכו סימולציות בשטח המערבות את האוכלוסייה האזרחית. בשעה 10:00 יהיה שיאו של התרגיל כולו - אז יופעלו צופרי האזעקה בכל רחבי הארץ, מלבד עוטף עזה, ובכך יצטרפו למעשה כל תושבי המדינה לאימון הענק.

 

בשעה 8:00 ייפתחו כל מרכזי ההפעלה של הגופים הארציים. בנוסף לתרגול האזעקה ייערך תרגיל של פריצה לשידור באמצעי התקשורת והצגת הנחיות הציבור. בשעות הבוקר יתורגלו כלל מוסדות החינוך בתחום ההתגוננות, וכך גם הרשויות המקומיות ומוסדות ציבור, כמו בסיסי צה"ל ומחנות משטרה.


התרגיל הגיע לשדרות, אתמול (צילום: זאב טרכטמן)

 

בשעה 14:00 יפעל פיקוד העורף בשטח ויטיס כוחות לחילוץ נפגעים בשני אתרים: בנצרת עלית ובמרום הגליל. במקביל, ייערך דיון הערכת מצב בראשות סגן שר הביטחון, מתן וילנאי. תרחישי המלחמה, שגבו אתמול 100 "הרוגים", יימשכו גם מחר.

 

אתמול, במסגרת דימוי היום הרביעי ל"מלחמה", נפגע גם נמל התעופה בן גוריון ובמערכת הביטחון בחנו שדה תעופה צבאי שישמש כחלופה לנחיתת טיסות אזרחיות. "המלחמה" צפויה להסלים מחר וטילים ימשיכו לפגוע בכל רחבי הארץ.

 

תרגילי השטח יימשכו גם מחר. בשבע בבוקר ביום רביעי יתרגלו כוחות של פיקוד העורף חילוץ נפגעים מתחת להריסות בניין ביפו. לאחר מכן, יתורגלו נפילות של רקטות בנתיבות ובאשקלון, פינוי אוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים בשדרות, ודליפת חומרים מסכנים במפעל חיפה-כימיקלים.

 

בשעות הערב יתרגלו הכוחות חילוץ של נפגעים מתחת להריסות בגבעת רם בירושלים, וכן להריבות ברמת ישי ונהלל בצפון. ביום חמישי יתורגלו תרחישים של

נפילת טילים כימיים בערים מרכזיות, בהן בני ברק ובאר שבע. בעפולה יפעלו לפי תרחיש של פגיעת טיל כימי, ובבית החולים העמק יפנה נפגעים באמצעות מסוקים לבתי חולים אחרים ברחבי הארץ.

 

מוקדם יותר אתמול נערכו סימולציות שונות של הממשלה, הקבינט, צה"ל וגופי החירום. לאחר מכן בוצעו תרגולים של חילוץ והצלה מאזורים שונים ש"נפגעו" כתוצאה מנפילת רקטות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מסוקים יפנו "נפגעים"
צילום: תמיר זיו
ממשלה בתרגיל
צילום: משה מילנר, לע"מ
מומלצים