שתף קטע נבחר

מסוף נחל עוז: 75 אלף ליטר בנזין מדי שבוע

הפיגוע במסוף הדלקים בנחל עוז אינו הפעם הראשונה בה ארגוני הטרור הפלסטינים מנצלים את מעברי הגבול, המשמשים להעברת סיוע הומניטרי לרצועה, כדי לבצע פיגועים

הפיגוע אחר הצהריים (יום ד'), בו נהרגו שני ישראלים במעבר נחל עוז, אינו הפעם הראשונה בה מנצלים המחבלים הפלסטינים את מעברי הגבול לרצועת עזה.

 

ארגוני הטרור הפלסטיניים פגעו פעמים רבות במעברים המשמשים להעברת סיוע הומניטרי לרצועה. בעבר היו פיגועים במעבר קרני - החמור ביניהם אירע בינואר 2005 בו נהרגו שישה עובדים ישראלים. גם מעבר ארז בצפון הרצועה ידע פיגועים לא מעטים. במרס 2007 נפצע באורח בינוני אזרח ישראלי במסוף הדלקים בנחל עוז. הוא נורה על-ידי צלף פלסטיני.

 

מאז השתלט חמאס עם הרצועה, תם עידן המעברים המשותפים, בו שכנו בודקים ישראלים ופלסטינים באותו מחסום. מאז המעברים הם נפרדים - אחד בצד הישראלי של הרצועה, ואחר בזה הפלסטיני.

 

מסוף הדלקים בנחל עוז משמש להעברת בנזין על סוגיו לרצועת עזה. המסוף מספק 75 אלף ליטר בנזין מדי שבוע, כמו כן מעבירה בו ישראל סולר לרצועה.

 

בעקבות החלטת הקבינט המדיני-ביטחוני צומצמה לאחרונה העברת הבנזין לפלסטינים, אולם היא לא הופסקה לחלוטין, ובמערכת הביטחון ממשיכים להעביר את הבנזין והסולר מדי יום לפלסטינים באמצעות מיכליות שמעבירות את החומרים לצינורות הנמצאים במסוף.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
הפיגוע במעבר קרני ב-2005
צילום: איי אף פי
מומלצים