שתף קטע נבחר

מכת מדינה: עוד זוג נעצר בחשד שהיכו את בניהם

הורים מאזור השפלה הגישו במשטרה תלונות הדדיות על אלימות, אולם בחקירתם התברר שהקורבנות האמיתיים הם ארבעת ילדיהם, בני שנה עד 8. לפי החשד, ההורים הצליפו בהם בחגורה. מעצרם הוארך בשלושה ימים

עוד מקרה של הורים מתעללים? זוג הורים מאזור השפלה נעצרו בחשד שהכו את ילדיהם בחגורה. ההורים, בני 29 ו-47, הגישו תלונות הדדיות במשטרת נתב"ג על אלימות שהפעילו אחד על השני, ורק אז התברר כי גם ארבעת ילדיהם - הקטן שבהם בן שנה והגדול בן 8 - סבלו מנחת זרועם של ההורים. בית משפט השלום בראשון לציון האריך הבוקר (יום ו') את מעצרם בשלושה ימים.

 

מפרטי החקירה עולה כי בין בני הזוג התגלע סכסוך, שבעקבותיו הגיעה האשה לתחנת המשטרה בנתב"ג והתלוננה שבעלה מכה אותה בצורה קשה. 


ההורים בבית המשפט, הבוקר (צילום: אבי מועלם)

 

בתחילה חשבו במשטרה שמדובר בעוד מקרה של אלימות במשפחה בין גבר לאשה, אלא שמשהו בעדות האישה לא נראה לחוקרים. למחרת בבוקר נעצר האב החשוד והובא לחקירה. שם גולל בפני החוקרים סיפור שונה לגמרי וטען שאשתו היא שמכה אותו ואף תוקפת אותו מינית.

 

במהלך החקירה הוסיף הבעל וסיפר שאשתו אף תוקפת את ילדיהם באמצעות חגורה. השוטרים מיהרו לעצור את האשה, וזאת אישרה את גירסת בעלה, אך טענה שגם הוא מכה אותם.

 

חוקרי המשטרה הזמינו חוקרת ילדים ממשרד העבודה, וזאת גבתה עדויות משני הילדים הגדולים. מהעדויות עלה כי ההורים נהגו להתעלל מילולית בילדיהם יום יום, תוך שהם מאיימים עליהם בעונשים שונים. מלבד זאת בכל פעם שהילדים הרגיזו את ההורים - הם היו נענשים במכות.

 

"מדובר במקרה קשה של פגיעה בילדים", סיכם ראש משרד החקירה במשטרת נתב"ג, פקד ישראל קליין,

"מערכת היחסים בין בני הזוג לא הייתה טובה בלשון המעטה, וגם הילדים סבלו מכך. החקירה עדיין בראשיתה ואנו ממשיכים לאסוף ראיות על מנת למצות את הדין עם השניים".

 

המקרה הזה מצטרף לשורה של מקרים בהם חשודים הורים בהתעללות בילדיהם. בירושלים נחשף מקרה מזעזע של התעללות בילדים כחלק מ"תיקונים" שנערכו בחינוכם בהשראת אליאור חן. בבית שמש מואשמת אם ל-12 ילדים בהתעללות בהם ובהתעלמות מגילוי עריות בין האחים, ובאור יהודה נחשדה אם בהתעללות בבנה התינוק. היא שוחררה ממעצר לאחר שלא נמצאו די ראיות כדי להאשימה, אך בנה הועבר למשפחה אומנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התלונן נגד אשתו. החשוד בבית המשפט
צילום: אבי מועלם
מומלצים