שתף קטע נבחר

צו מעצר בינלאומי נגד "הרב" אליאור חן

עם התפוצצות פרשת "הכת הסדיסטית" נמלט מישראל אליאור חן, החשוד שהנחה את ההורים להכות את ילדיהם. מאז שיצא את ישראל, לא יצר קשר עם בני משפחתו. אביו קרא אמש לבנו לחזור לארץ ולתת את הדין

המשטרה עדיין מחפשת אחר אליאור חן, העומד מאחורי פרשת ההתעללות הקשה בילדים בירושלים. הבוקר (יום ו') הוציאה משטרת ירושלים צו מעצר בינלאומי נגד חן, שנמלט עם התפוצצות הפרשה לחו"ל, ככל הנראה עם אחד מנאמניו, ומאז לא יצר קשר עם בני משפחתו.

 

שמו של חן עלה לכותרות לפני כחודש, עם חשיפת פרשת ההתעללות של אם מירושלים בשני ילדיה, בני שלוש וארבע. האשה הואשמה כי ב-40 מקרים לפחות בהם טלטלה בחוזקה יחד עם אנשים נוספים את הילדים, כפתה אותם למשך שעות והתעללה בהם בשיטות נוספות. ילד בן שלוש וחצי הפך לצמח בעקבות ההתעללות.

 

אביו של חן קרא אמש לבנו לחזור לארץ ולתת את הדין על מנת שהאמת תצא לאור. בראיון לערוץ 1, אמר יעקב חן: "אני רוצה אותו בריא ושלם שיבוא לפה שיתן את הדין, יש בתי משפט במדינה שלנו. בהחלט אני רוצה שיבוא אני עומד מאחוריו ואני מאמין בחפותו".

 

מקורביו של חן יצאו להגנתו והעדיפו לגלגל את ההאשמות לפתחה של האם העצורה. בהתייחס לחשדות - הציגו המקורבים תמונה אחרת לחלוטין: "הוא יושב ולומד תורה כל היום. מדובר באדם נחמד מאוד, אחד שנמשכים אליו בגלל טוב הלב שלו. נתפסים אליו כי הוא חריג, אדם צעיר שלומד קבלה".

 

ייעץ לאם לעשות "תיקונים" בילדים

על פי תיאורים הנשמעים מפי אנשים המכירים את האיש - המגדיר את עצמו כ"מלך המשיח" - מדובר באדם חריג, כריזמטי, חכם בתורה, בעל שיגעונות וחד תפיסה.

אולם מסכת חייו של ה"רב" בן ה-29 מביתר עילית, מעלה תהיות באשר לכוונותיו ושיטות פעולתו של מי שנחשד בעבר במתן "סיוע רוחני" לאברכים שזממו לפוצץ את מסגדי הר הבית.

 

גורם בחסידות ברסלב סיפר כי אבי המשפחה היה חסיד של חן ונהג להתייעץ עמו בכל עניין. מכתב האישום נגד האם עלה, כי "האם התקשתה להתמודד עם עול גידול ילדיה ובעיקר עם חינוכם של ילדיה הקטנים. היא פנתה אל חן וביקשה את עצתו. חן, המגדיר עצמו כרב, הסיק כי בילדים הקטנים שוכנים מזיקים ורוע וייעץ לאם להוציא מקרבם את אותם מזיקים באמצעות 'תיקונים' - שמשמעותם טלטול, הכאה, כפיתה, שריפת איברים, האכלה בצואה ועוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות משטרת ישראל
אליאור חן. טרם נעצר
באדיבות משטרת ישראל
האם הנאשמת בהתעללות. ארכיון
צילום: גיא אסיאג
מומלצים