שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  טייס מטוס קל שלא הזדהה הקפיץ את הצפון
  מטוסי קרב ומסוקים הוזנקו אחר הצהריים לעבר טייס מטוס קל, שטס בשטח ישראל בלי שזוהה. תושבים רבים בקריות דיווחו על פעילות חריגה של כלי טיס

  עצבים מתוחים בצפון: חיל האוויר הזניק אחר הצהריים (שבת) מסוקי קרב, ולטענת תושבים - גם מטוסי קרב - בעקבות מטוס קל שטס מבלי שזוהה. תושבים מחיפה ועד ראש הנקרה דיווחו על תנועה ערה של כלי טיס בשמי הצפון. רבים סיפרו שהמטוסים חגו באזור הקריות. מצה"ל נמסר ש"כאשר התברר שלא מדובר באיום, האירוע הסתיים".

   

  המטוסים הוזנקו לאזור הגזרה המערבית בגבול הצפון, לאחר שמטוס בלתי מזוהה נצפה בשטח האווירי של ישראל. מצה"ל נמסר כי לאחר זמן קצר יצר הטייס קשר עם הבקרה האווירית והמטוסים שבו לבסיסם. תושבים רבים באזור הצפון דיווחו על הפעילות החריגה. אחד מעדי הראייה, תושב הקריות, סיפר כי סמוך לשעה 17:00, ובמשך קרוב ל-20 דקות חג מטוס F-16 בגובה נמוך מעל קו החוף בין חיפה לעכו, ובמקביל סרק את אותו אזור מסוק קרב.

   

  דיווחים נוספים על פעילות מטוסים ערה התקבלו גם מאזור הכרמל, נהריה והגליל המערבי. מדובר צה"ל נמסרה ההודעה הבאה: "היום בשעות אחר הצהריים נצפה במערכות חיל האוויר מטוס לא מזוהה שטס במרחב האווירי של ישראל. מסוקי חיל האוויר המריאו לעברו. המטוס יצר קשר והמסוקים שבו לבסיסם". ל-ynet נודע כי מדובר בטייס ישראלי שהטיס מטוס פרטי, אולם לא ברור מהיכן המריא.

   

  בצה"ל שומרים על דריכות גבוהה בצפון, מחשש לפיגוע נקם של חיזבאללה, ואולי משום כך - התגובה לאירוע הזה היתה מהירה מאוד. באחרונה הגבירה ישראל את היערכותה בצפון, בעקבות חשש מפעולת נקם על חיסול עימאד מורנייה בדמשק.

   

  בישראל מעריכים שחיזבאללה - בסיוע איראן וסוריה - מתכננים פיגוע טרור ראוותני וקטלני, או מכת טילים ורקטות, כנקמה על חיסול מורנייה. ייתכן אפילו שסוריה תצטרף לחיזבאללה ותגמול באותה הזדמנות לישראל גם על ההפצצה ההיא. סוריה, חיזבאללה ואיראן, מצדן, יודעות כנראה כי פעולת נקם כזו אכן הולכת וקרבה, וחוששות שישראל תגיב.

   

  לפי התקשורת הערבית, סוריה החלה כבר לפני שבועיים לתגבר את כוחותיה בגבול לבנון, באזור הבקעא - ה"בטן הרכה" של מערך ההגנה על דמשק. הסורים גם הגבירו את הכוננות והמוכנות של מערך הטילים והרקטות ומערך הנ"מ וגייסו, כמו בכל שנה, אנשי מילואים לאימונים. חיזבאללה מצדו מתאמץ להשלים את היערכותו לבלימת הטנקים של צה"ל בדרום-לבנון ואת מערך הרקטות הכבדות שפרש מצפון לליטאני. 

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים