שתף קטע נבחר

נתניהו: לעזור לחלשים באמת, לא למתחזים

בכינוס של מרכז הליכוד לקראת פסח, שרטט יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו, תמונה קודרת של המציאות הישראלית, ואמר כי צריך לחדש את הצמיחה: "אני בעד לעזור לנזקקים באמת. גם היום אני נגד עזרה למתחזים ולאלה שיכולים לעבוד, אך רוצים לחיות על חשבונכם"

יו"ר האופוזיציה, ח"כ בנימין נתניהו, תקף הערב (א') בחריפות את מדיניותה של ממשלת אולמרט בכל התחומים. בנאומו במרכז הליכוד בגני התערוכה בתל-אביב, אמר נתניהו כי "הביטחון מקרטע, המדיניות מנותקת מהמציאות, הכלכלה בנסיגה והחינוך בקריסה". לדבריו, ממשלת אולמרט ממהרת למסור שטחים לפרטנר פלסטיני שאינו קיים. את כל אלו הבטיח לתקן, כאשר ישוב לשלטון.

 

מרכז הליכוד התכנס באווירה חגיגית לצורך הרמת כוסית לחג הפסח ובמרכז האירוע עמד נאומו של נתניהו. לדברי יו"ר האופוזיציה, ישראל צריכה לחדש את תנופת הצמיחה ולהעלות את רמת החינוך: "גם היום אני בעד לעזור לנזקקים באמת. ואני מוסיף - גם היום אני נגד עזרה למתחזים ולאלה שיכולים לעבוד אך רוצים לחיות על חשבונכם. צריך להגיד גם את זה. היום מדינת ישראל יכולה וצריכה להשתמש בפירות הצמיחה הכלכלית שהבאנו כדי לשקם את החברה בישראל.

 

"הממשלה צריכה ויכולה להגדיל את קצבת הזקנה במאות שקלים לחודש. יש כסף בקופה, הבאנו את זה. אם הם קוראים לעצמם חברתיים: אני שואל אותם למה לא הגדלתם את קצבת הזקנה? היום אפשר להכיר בהוצאות המס כי יש לנו עודפי מיסים בגלל המדיניות שלנו, שלא היו מעולם בישראל".

 

"סיעת הליכוד היא הסיעה הטובה ביותר בכנסת", אמר נתניהו, "אני מבטיח לכם שהיא תהיה הסיעה הגדולה ביותר בכנסת בבחירות הבאות. ערב חג החרות, אנו קודם מייחלים לשובם הביתה של שבויינו שליט, רגב וגולדווסר. ערב חג הפסח אנחנו אומרים לאזרחי ישראל - מדינת ישראל יכולה להצליח".

 

הדשדוש שבו נתונה ישראל, לדידו, הוא "תוצאה של חולשת המנהיגות, ליתר דיוק: של היעדר מנהיגות והיעדר דרך. יש כאן ממשלה מדשדשת, בורחת מאחריות, ולעיתים נראה שכל עניינה זה עיסוק ציני בהישרדות פוליטית". יו"ר הליכוד שב וקרא לחברי ש"ס לצאת לממשלה: "עד מתי, עד מתי תישארו בממשלה הזו? עד שנחזור לקווי 67 עד שיונף דגל פלסטין בהר הבית. אני אומר לכם - צאו מהממשלה הזו, צאו משם".


הביטחון מקרטע. סער, נתניהו וריבלין בכינוס המרכז (צילום: ירון ברנר)

 

נתניהו התייחס בהרחבה לשגיאות מדיניות שנעשו, לדבריו, בשנים האחרונות: "ברק נסוג מלבנון וזה חיזק את חיזבאללה. אולמרט שגה בהתנתקות וזה הביא לעלייה בכוחו של החמאס. שתי השגיאות הללו של ברק ואולמרט הקימו לנו שני בסיסים של איסלאם קיצוני תחת איראן. מבסיסים הללו הומטרו עד היום על ראשם של אזרחי ישראל 8,000 טילים ורקטות, בצפון ובדרום מתחמשים אויבנו בנשק איראני קטלני".

 

"אני שואל את אולמרט וברק: למי תמסרו את שטחי המולדת שאתם ששים בנדיבות מדהימה למסור? יש לכם פרטנר לשלום אמיתי בצד השני? כולנו יודעים את האמת - צה"ל יוצא, חמאס נכנס. זה בדיוק מה שיקרה אם אולמרט ימשיך בעוורונו לקדם את הסכם הנסיגות - הקרוי היום 'הסכם המדף'. מצאו מונח. כאילו שניתן לקנות שלום בסופרמרקט של אבו מאזן. בסופרמרקט הזה ישראל משלמת הכל מראש ולא מקבלת דבר בתמורה. זו חובבנות שמסכנת את המדינה כולה".  

 

כינוס מרכז הליכוד התקיים כאשר ברקע מתנהלת מערכת הבחירות לתפקיד יו"ר מרכז הליכוד. על התפקיד מתמודדים ח"כ לשעבר גילה גמליאל, שנשאה דברים במהלך הערב, וח"כ משה כחלון.

 

לפני נאומו של נתניהו הופיע בפני חברי המרכז הזמר אביהו מדינה וכאשר עלה נתניהו לנאום הוא ציין כי בפעם הבאה שיפגשו, ישיר מדינה דואט עם הזמר בועז שרעבי שישב בקהל. בכינוס המרכז נראו גם דמויות ססגוניות כפנינה רוזנבלום ופנים חדשות-ישנות בדמותו של השר לשעבר דוד לוי, שהתקבל באהדה רבה. "זה לא הקאמבק הפוליטי שלי. באתי רק להרים כוסית עם החברים", אמר לוי בחיוך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. צה"ל יוצא-חמאס נכנס
צילום: ירון ברנר
רוזנבלום בהרמת הכוסית
צילום: ירון ברנר
מומלצים