שתף קטע נבחר

ניסוי מוצלח לטיל מדמה מטרה עבור ה"חץ"

טיל "אנקור כחול" שוגר לפנות בוקר בהצלחה ממטוס של חיל האוויר. הטיל המתקדם אמור לדמות את מעופם של טילי "שיהאב 3" לעבר ישראל והוא עתיד לשמש בניסויים הבאים של ה"חץ"

פרויקט החץ מתקדם. מערכת הביטחון ערכה הבוקר (יום ג') ניסוי מוצלח בטיל "אנקור כחול", המדמה את איום הטילים האיראנים על ישראל. הטיל נועד לשמש כמטרה לניסויי מערכת ה"חץ" ליירוט טילים בליסטיים.

 

ניסוי הטיסה הראשון ב"אנקור כחול" הוכתר כהצלחה והוא עתיד להשתלב בניסויים שייערכו ב"חץ"

בתקופה הקרובה. טיל המטרה, מתוצרת רפא"ל, משוגר ממטוס קרב של חיל האוויר ומדמה את מעופו שך טיל בליסטי מתקדם מדגם "שיהאב 3", המצוי בידי האיראנים.

  

במהלך הניסוי נבחנו מערכות שונות של טיל המטרה, כדי לבדוק עד כמה הטיל דומה במאפייניו לאיומים בפניהם ניצבת ישראל. מבדיקות ראשונות עולה כי הטיל הצליח בניסוי הטיסה שלו ובימים הקרובים ייבחנו פרמטרים נוספים. עם זאת, המבחן האמיתי של מערכת הביטחון יהיה בחודשים הקרובים כאשר מערכת ה"חץ 3" המתקדמת תצטרך ליירט טיל זה.

 

יצוין כי עד עתה נערכו כמה מניסויי החץ מול הטיל המדמה מדגם אחר, "אנקור שחור". טיל זה שוגר ממטוס כהדמייה של סקאד מתקדם, המצוי בידי מדינות כמו סוריה ואיראן.

כעת יעמוד החץ במבחן מול האנקור הכחול, הדומה במאפייניו לטילי השיהאב שיש בידי האיראנים.

 

הניסוי האחרון שבוצע בישראל במערכת רקטות נערך לפני כשלושה חודשים. במהלך הניסוי חוברה מערכת ההנעה החדשה לטיל ניסוי, כדי לבחון כיצד מתנהלת המערכת. לאור ההצלחה, ייבחנו כיצד לשלב את המערכת החדשה בטילים שונים. בעקבות הניסוי שעבר בהצלחה, נראה שובל עשן מאזור הדרום ועד אזור השרון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים