שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  ילד בן 13 חולק על מדעני נאסא
  ניקו מרקוארדט, ילד בן 13 מגרמניה, חולק על מדעני נאסא בחישוב ההסתברות כי האסטרואיד אפופיס יתנגש בכדור הארץ
  ילד בן 13 מגרמניה חולל סערה תקשורתית, כשחלק על דעתם של מדעני נאסא בנוגע לסיכויים שהאסטרואיד אפופיס יתנגש בכדור הארץ. העילוי הצעיר חקר את הנושא "אפופיס - האסטרואיד הקטלני" עבור תחרות מדע לבני נוער.

   

  ניקו מרקוארדט, תלמיד הגימנסיה "הומבולדט" שבפוטסדאם, השתמש במידע מהמכון לאסטרופיזיקה בעירו, וחישב כי ההסתברות שהאסטרואיד יפגע בכדור הארץ היא 1 ל-450. מדעני נאסא, שחישבו את ההסתברות כ-1 ל-45,000, טרם מסרו תגובה רשמית למחקרו של מרקוארדט.

   

  מה שמדעני נאסא לא הביאו בחשבון וניקו כן, הוא ההסתברות שהאסטרואיד יפגע באחד מ-40,000 הלוויינים הסובבים את כדור הארץ. פגיעה כזו יכולה להסיט את האסטרואיד ממסלולו ולגרום לו להתרסק למימי האוקיינוס האטלנטי בשנת 2036.

   

  "לא יכולתי להפסיק לחשוב על האסטרואיד" אמר ניקו לכתב העיתון הגרמני 'בילד', "קראתי באינטרנט שההסתברות שהאסטרואיד יתנגש בנו היא גבוהה אבל מדעני נאסא כתבו שהיא 1 ל-45,000. רציתי לגלות את האמת".

   

  בעוד הישגו של ילד הפלא מגרמניה מעורר התרגשות, תחזיותיו בנוגע לאסטרואיד צריכות דווקא לעורר דאגה. מדובר בגורם שמימי ברוחב של 320 מטר ובמשקל של 200 ביליון טון. אם יתרסק אל תוך האוקיינוס הוא עלול לגרום לגלי צונאמי אדירים, שיגרמו להרס ולחורבן.

   

  "אם האסטרואיד יתנגש בכדור הארץ הוא יעשה זאת בכוח של 98,000 פצצות הירושימה. מיליוני אנשים עלולים למות, אבק יהפוך את השמיים לאפלים וגל צונאמי אדיר ישטוף את הארץ" אמר ניקו "אני מקווה שאפופיס יפספס אותנו וימשיך הלאה".

   

  יוזמתו של מרקוארדט והחישובים המורכבים שעשה מעוררים התפעלות, בהתחשב בגילו הצעיר. אך חשוב לומר כי מידת הנכונות של חישוביו טרם נבחנה בידי גורמים בלתי תלויים. 

   

  דובר נאסא מסר כי המדענים העוסקים בחקר תנועתם של גופים לעבר כדור הארץ לא שינו את דעתם ולא ניהלו כל תקשורת עם הילד מגרמניה. הדובר מסר כי לפי הערכתם של מומחי הארגון, האסטרואיד אפופיס יחלוף ליד כדור הארץ, ב-2029, הרחק מהאזור בו מרוכזים רוב הלוויינים. מסיבה זו אנשי נאסא אינם רואים סבירות גבוהה לכך שאפופיס יתנגש באחד הלוויינים. דובר סוכנות החלל של האיחוד האירופאי אמר לכתב האתר Register כי: "אכן ילד קטן עשה את החישובים הללו, אך הוא טועה. החישובים של נאסא מדוייקים".

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים