שתף קטע נבחר

הבן יהיה העד המרכזי נגד האם המתעללת מי-ם

בדיון בהארכת המעצר של האם, שהואשמה בהתעללות קשה בשני ילדיה, נאמר שאחד מילדיה צפוי להיות עד מרכזי נגדה. עורכת דינה של הנאשמת: "האם ידעה על המכות והטילטולים שספגו ילדיה הקטנים מחברי הקבוצה והיא עצמה את עיניה בנוגע למעשים החמורים"

האם שהואשמה בהתעללות בשני בניה הקטנים - שאחד מהם מאושפז במצב של צמח בבית החולים - תישאר במעצר עד תום ההליכים. כך קבע בצהריים (יום ה') בית משפט המחוזי בירושלים.

 

בדיון בהארכת המעצר התברר כי אחד מילדיה של האשה היה עד למעשי הכת הסדיסטית והוא צפוי להיות עד מרכזי נגד כל חברי הקבוצה - שכמה מהם ביצעו מעשים מזעזעים בשני הילדים.

 

פרקליטתה של האם, עו"ד דבורה אטיה, הודתה בדיון כי "האם ידעה על המכות והטילטולים שספגו ילדיה הקטנים מחברי הקבוצה וכי היא עצמה את עיניה בנוגע למעשים החמורים שבוצעו בהם, כפי שמגולל כתב האישום".

 

השופט משה רביד כתב בהחלטתו: "קיים יסוד סביר לחשש שהמשיבה תסכן ביטחונו של אדם וביטחונם של ילדיה בפרט - הנלמדת ממכלול התנהגותה, מעשיה ומחדליה, כעולה מהתשתית הראייתית שהונחה לפני. ידיעתה מעשי ההתעללות, התקיפה וההתאכזרות שנעשו בילדיה שלה הקטנים - המצויים במשמורתה - המיוחסים לחברי הקבוצה, ולא פחות חמור מכך, סירובה לתת לילדים טיפול רפואי לו נזקקו כתוצאה ממעשי האלימות שהופנו כלפיהם, אינה מותירה בליבי ספק בדבר מסוכנותה לביטחונם של אלה ושל אחרים".

 

בנוסף כתב השופט: "אין בחלופת מעצר כדי לאיין המסוכנות הנשקפת מהמשיבה והחשש כי תדיח ילדיה מעדותם ותשבש הליכי משפט אם תשוחרר. סבורני, כי חלופת המעצר שהוצעה על-ידי באת-כוח המשיבה, לפיה המשיבה תשהה במעצר בית בבית אביה ואשתו במושב במרכז הארץ, אינו מבטל את המסוכנות הטבועה באם לשלומם של ילדיה ולשלומם של אחרים, ואינו מבטל את החשש כי תדיחם מעדותם ותשבש הליכי משפט".

 

עוד עולה מההחלטה כי האם מסרה גרסאות סותרות במשטרה. "שלל גרסאותיה של האם לאירועי ההתעללות, התקיפה והחבלה בילדיה, כמו גם עמדתה המאוחרת כי בנה ניזוק כתוצאה מנפילה ממיטתו, אף הם מלמדים כי המשיבה אינה ראויה לאמון בית המשפט שבשחרורה לחלופת מעצר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האם. "ידעה על המכות"
צילום: גיא אסיאג
מומלצים