שתף קטע נבחר

רון חולדאי נושם לרווחה: שריד לא יתמודד

יוסי שריד התלבט בחודשים האחרונים אם לרוץ לראשות עיריית תל-אביב, לאחר שקיבל לידיו סקרים מחמיאים. ההתלבטות נגמרה: "אני מודע לכך שהחלטתי תנחיל אכזבה לרבים בעירנו שתלו תקווה במועמדותי, ואכזבתם מעיקה עלי"

השר וח"כ לשעבר יוסי שריד הודיע היום (ד') שלא יתמודד על ראשות עיריית תל-אביב בבחירות המקומיות שיתקיימו בחודש נובמבר. האפשרות ששריד יתמודד לתפקיד הועלתה בחודשים האחרונים על-ידי גורמים שונים במערכת הפוליטית, ושריד עצמו הודיע בעבר כי הוא מתלבט בעניין. רון חולדאי, ראש העירייה המכהן, יכול לנשום לרווחה שכן לפי שעה לא נראה מתמודד פוטנציאלי שיוכל להביס אותו בבחירות שיתקיימו בנובמבר השנה.

 

שריד אמר כי "לאחר שיקול דעת, החלטתי שלא להציג את מועמדותי בבחירות הקרובות לראשות עיריית תל-אביב-יפו. לפני יותר משנתיים פרשתי מרצוני מהחיים הפוליטיים הפעילים, ועכשיו, בתום שנתיים, התבקשתי לשוב אליהם - זה מוקדם מדי בשבילי. לו הכרזתי על מועמדותי היום, כבר מחר הייתי נאלץ להשתחרר מכל המחויבויות שנטלתי על עצמי בתחום הכתיבה וההוראה, והן חשובות לי עד מאוד. אני מודע לכך שהחלטתי תנחיל אכזבה לרבים בעירנו שתלו תקווה במועמדותי, ואכזבתם מעיקה עלי.

 

"אני גם מודע לאפשרות, שסילוק המועמדות עלול להותיר את העיר בלי התמודדות משמעותית, וזה חבל. תל-אביב-יפו זקוקה בדחיפות לשינויים מהותיים בסדר העדיפויות שלה. תפקיד ראש עיריית תל-אביב-יפו הוא תפקיד מרכזי, מהחשובים במדינה, המשפיע גם במישור המקומי ואף במישור הארצי. רציתי להיות ראש העירייה, אך לא רציתי מספיק, כנראה. אני מבקש את סליחתם של כל המאוכזבים מהודעתי זו - משאלת לבכם כמעט הכריעה את הכף - אך היא לא היתה יכולה להתגשם בשלב זה".

  

בסקר שערכה בשעתו ד"ר מינה צמח עבור "ידיעות תל אביב" התברר כי שריד זכה לתמיכת 40 אחוז מתושבי העיר לעומת 46 אחוז לראש העיריה חולדאי. שריד שמע את הנתונים ולא התעלם: "אני לא מעמיד פני אדיש, אבל אני מתלבט", אמר בראיון ל"ידיעות תל אביב", "פוליטיקאים פורשים בשתי דרכים: או שהם נזרקים או שהם יוצאים על אלונקה. החלטתי לפרוש כי חשבתי שזה מספיק, וכל מכרי הופתעו שניתקתי את כל החוטים המקשרים שהיו לי קודם. בניתי חיים חדשים, ומאז שהתפניתי קרה לי 'אסון' ונהייתי עסוק יותר. לקבל עכשיו החלטה אחרת זה לא פשוט".

 

ראשות עיריה היא לא הפוליטיקה הארצית, "זה נכון, ואלמלא התמיכה הציבורית הגדולה לא הייתי בכלל שוקל את זה. כל יום אני מקבל עשרות טלפונים ואנשים מדרבנים אותי לזה. אני באמת מרגיש שהציבור רוצה. אתה שואל למה? כי התחומים שעסקתי בהם בחיי מאוד רלוונטיים לעיר. אם זה חינוך, תרבות, מינהל תקין ואיכות סביבה. יש לי מיומנות ומחויבות בתחומים האלה. כשאתה מצרף את כל הנתונים האלה יחד, כנראה שזה אומר משהו לעשרות אלפי תושבי תל אביב".

 

אז תפקיד של ראש עיריה לא גדול עליך?

"נכנסתי פעמיים לפרדס הזה ולא נפגעתי. יצאתי בשלום. זה לא גדול עלי", אמר אז. היום זה כבר נשמע אחרת לגמרי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא ירוץ. שריד
צילום: עופר עמרם
בטוח בניצחון? רון חולדאי
מומלצים