שתף קטע נבחר

מפלגת העבודה מציגה: שכונה

ישיבת הוועדה לענייני מפלגה הידרדרה לחילופי קללות כמו "נוכל ו"אפס מאופס". היו"ר, אהוד ברק, ניסה להרגיע "מפלגת שלטון צריכה להתנהג כמו מפלגת שלטון", ואז חטפו לו את המיקרופון

שוב ביזיון בכינוס של מפלגת העבודה. עימות קולני ותגרת ידיים פרצו הערב (יום ב') במהלך ישיבה של הוועדה לענייני מפלגה, שדנה בהרכב ועדת הבחירות למוסדות העבודה. הכל החל כאשר גיסו של עמיר פרץ, סמי שושן, חטף את המיקרופון מידיו של יו"ר הוועדה לענייני מפלגה, השר שלום שמחון, וכינה אותו "נוכל". שמחון לא נשאר חייב, והפטיר לעברו: "אתה אפס מאופס". אחר כך חטפו את המיקרופון גם מידיו של ברק.

 

באולם נכחו גם יו"ר העבודה, השר אהוד ברק, מזכ"ל המפלגה, ח"כ איתן כבל, וח"כ עמיר פרץ. ברק, שחזה באירוע המביך, עלה לבמה וניסה להרגיע את הרוחות, ללא הצלחה. "מפלגת שלטון צריכה להתנהג כמו מפלגת שלטון", אמר ברק. "מפלגת שלטון צריכה להתנהג באחריות. אסור שיהיה שום סוג של לחץ בתוכנו באולם הזה. אם לא נראה בהתנהגות שלנו שאנחנו משדרים אחריות, אז לא נצליח לחזור לשלטון.

 

"כולנו מכירים אחד את השני, וביחד אנחנו צריכים לפעול נגד היריבים האמיתיים שלנו, והם לא פה באולם. אלה הם הליכוד, קדימה והגמלאים, והציבור הישראלי שצריך לשכנע אותו לבחור בנו. צריך להחליט מה אנחנו: מפלגה שנהנית ממריבות פנימיות, או מפלגת שלטון. אנחנו צריכים להביא שוויון, תקווה לצעירים, צריכים להביא חינוך לילדים ולהוביל את המדינה".

 

דבריו של ברק זכו למחיאות כפיים, אולם כשניסה להציג הצעה ובה שמות חברי ועדת הבחירות, קפץ סמי שושן יחד עם כמה חברים על הבמה, וחטף שוב את המיקרופון מידיו של ברק. גם חבר הכנסת אופיר פינס התנגד להצעה של ברק, וכך גם כמה חברי המשמרת הצעירה. בסופו של דבר, מאבטחים נאלצו להשליט סדר באולם, וברק נאלץ לרדת מהבמה מבלי שהצעתו תובא להצבעה.

 

המזכ"ל כבל ביקש לדבר לפני ההצבעה, אולם שמחון מנע זאת ממנו כמה וכמה פעמים. גם הקהל דרש לשמוע את כבל, אולם זה לא שכנע את שמחון. בסופו של דבר, עלה דובר המפלגה, ליאור רוטברט, לבמה, לקח את המיקרופון ונזף בנוכחים: "זו בושה וחרפה. חייבים לתת למזכ"ל לדבר. זו בושה שמונעים ממזכ"ל לדבר במפלגה שלו".

  

ואחרי כל הסאגה הזו, התקיימה ההצבעה על הצעתו של ברק, ובראש הוועדה לבחירת המוסדות יעמוד אפי אושעיה. בוועדה יהיו עוד שמונה חברים. לאחר מכן, זינק כבל לבמה, תפס את המיקרופון, ומתח ביקורת חריפה על היושב ראש ברק ועל שמחון, משום שהובאה להצבעה רשימה אחרת מזו שסיכם עם ברק. "הסכמתי לשכב על הגדר, הסכמתי שבית המשפט יחבוט בי, גם אם לא הסכמתי עם איך שהיושב ראש התייחס לנושא הבחירות למוסדות. אבל אני לא מסכים להיות אסקופה נדרסת".

 

השר עמי אילון מתח ביקורת חריפה על התנהלות חבריו בישיבת הוועדה לענייני מפלגה, שהידרדרה לקללות ותיגרת ידיים. אילון אמר ל-ynet: "זה עצוב מה שקרה שם. זה מעיד על אובדן דרך של המפלגה. אנשים צריכים להתגבר ולמחוק את האגו שלהם על מנת לבחור מוסדות בדרך של הידברות וייצוגיות לכל הקבוצות במפלגה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
חטפו לו את המיקרופון. שלום שמחון
צילום: דודי ועקנין
הגיס של פרץ התערב
צילום: ירון ברנר
מומלצים