שתף קטע נבחר

זירת הקניות

רמלה: התושבים חוששים מהאנטנה - והמציתים

שבועיים לאחר שריפת האנטנה הסלולרית ברחוב החשמונאים ברמלה, מתנגדים תושבי הרחוב להקמת אנטנה חדשה במקומה. תושב: "לא הייתי רוצה להיות חשוף לקרינה או לשריפה נוספת". המשרד להגנת הסביבה: "הנושא בבדיקה".

לאחר שפונו מבתיהם למספר שעות בליל הסדר בשל אנטנה סלולרית שנשרפה, מוחים כעת דיירי רחוב החשמונאים ברמלה נגד הקמת אנטנה חדשה במקום.

 

"קצת אחרי שסיימנו לקרוא את ההגדה פרצה השריפה", סיפר תושב הרחוב, "הגיעו מהמשטרה וביקשו מאיתנו להתפנות מהבתים. יום לאחר מכן, בשעות הצהריים, ניסו בסלקום להקים אנטנה חדשה במקום אבל לא נתנו להם".

 

"לא נאפשר לסלקום להקים פה אנטנה חדשה", הוסיף יאיר דידי, המתגורר בסמוך לאנטנה שנשרפה.  

 

החשש העיקרי של התושבים הוא מקרינה ומשריפה נוספת שתתרחש. "זאת לא הפעם הראשונה שהאנטנה נשרפת", טוען אחד התושבים. "לא הייתי רוצה להיות חשוף שוב לשריפה נוספת, או לקרינה שתהיה לי ולמשפחתי".

  

בכל מקרה, הקמת האנטנה מתעכבת לעת עתה, ככל הנראה בגלל מחאת התושבים. עד יום שלישי שעבר עבדו טכנאים של "סלקום" באזור האנטנה הפגועה, ומאז לטענת התושבים, לא בוצעו עוד עבודות במקום עד כה.

 

מפורום החברות הסלולריות נמסר בתגובה: "האנטנה הוקמה כחוק ונשרפה שלא כחוק. החברות הסלולאריות פועלות על פי הנחיות הגופים האמונים על הנושא מטעם מדינת ישראל, ובהם משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה. ראוי לציין כי על פי עקרון הזהירות המונעת, המחייב הקמת יותר אנטנות על מנת להוריד את רמת הקרינה הן מהמכשירים והן ממוקדי השידור, יש לפעול לפריסה אופטימאלית של מתקני השידור. ארגון הבריאות העולמי, המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות מעודדים מדיניות זו במטרה לשמור על בריאות הציבור".

 

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר כי הנושא עדיין בבדיקה.

 

הידיעה מתפרסמת ביום שישי ב"ידיעות איילון"
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שריפת אנטנה סלולרית. ארכיון
צילום: יוסי טויסטר
מומלצים