שתף קטע נבחר

אוסטריה: האם השכנים ידעו על צינוק האימה?

ספ ליטנר שכר חדר בביתו של יוזף פריצל בשנות ה-80. בראיון לתחנת טלוויזיה אוסטרית טען ליטנר כי שוחח בשעתו עם אחת השכנות, וזו סיפרה לו כי ידעה שפריצל מתעלל מינית בבתו אליזבת. ליטנר לא הסביר מדוע לא פנה למשטרה

אדם שהתגורר בעבר בביתו של יוזף פריצל טען כי ידע שמהנדס החשמל האוסטרי מתעלל מינית בבתו אליזבת. כך דיווח הבוקר (שבת) העיתון הלונדוני "טיימס". הרשויות באוסטריה ממשיכות לחקור את פרשת ההתעללות המחרידה שהתרחשה באמשטטן.

 

פרשת צינוק האימה:

 

ספ ליטנר שכר חדר בביתו של פריצל בראשית שנות ה-80 ובמשך ארבע שנים. בראיון לתחנת הטלוויזיה האוסטרית ATV אמר ליטנר כי במהלך שיחה שקיים פעם עם שכנה היא סיפרה לו כי אליזבת נאנסה על ידי אביה.

 

"אליזבת נאנסה על ידי אביה שוב ושוב. היא לא יכלה לסבול את החיים בבית הזה ולכן ניסתה לברוח", אמר ליטנר והוסיף כי השכנה טענה בזמנו שעזרה לבת לברוח לווינה. אולם המשטרה איתרה את אליזבת, שהיתה אז נערה צעירה, והחזירה אותה להוריה.

 

"היא בלעה כדורי שינה ונסעה לווינה. השוטרים מצאו אותה ואז הם, או אביה, החזירו אותה הביתה", ציין. ליטנר לא הסביר במהלך הראיון מדוע הוא או השכנה המיסתורית לא הזעיקו שוטרים כשגילו על מצוקתה של אליזבת, אך רמז כי חשש מ"נקמת בעל הבית". עוד אמר כי הוא עדיין סובל סיוטים מאז מגוריו בבית משפחת פריצל.

 

יוזף פריצל החל להתעלל בבתו מאז שהיתה בת 11 בשנת 1977. אליזבת היתה הילדה היחידה במשפחה שסירבה להיכנע לרצונו של האב, בעוד שאחיה הגדולים שמרו על "פרופיל נמוך" ורק המתינו ליום שבו יוכלו לעזוב את הבית.

באותה שנה פנה פריצל לעירייה בבקשה להרחיב את המרתף בביתו ולבנות מקלט מיוחד המגן מפני תקיפה גרעינית. האם כבר אז זמם להפוך את המרתף לצינוק של זוועות? התשובה עדיין אינה ברורה.

 

אליזבת אכן ניסתה לברוח לווינה כשהיתה בת 16, כפי שטען הדייר ליטנר. היא ברחה מהבית לבירת אוסטריה, שם עבדה כמלצרית בהוסטל. פריצל איתר את בתו, אך החזיר אותה לביתו רק כשהיתה בת 18. ההערכה היא שהוא המתין עד ליום שתהיה מבוגרת, וכך היעלמותה לא תזכה לתשומת לב מיוחדת.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדייר חשש מנקמה. פריצל
צילום: רויטרס
התעללות בצינוק
צילום: רויטרס
מומלצים