שתף קטע נבחר

ליברמן: צריך לקיים בחירות חדשות עוד השנה

לדברי יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, בשל "התפרקות סיעת הגמלאים והתפרקותה של הקואליציה של אולמרט יתקיימו עד סוף השנה בחירות חדשות לכנסת". ליברמן, שיפעל לקיים בחירות כבר בספטמבר, לא התייחס לחקירת רה"מ "בשל האיפול שחל עליה"

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, מעריך כי לנוכח "התפרקות סיעת הגמלאים והתפרקותה של הקואליציה של אולמרט יתקיימו עד סוף השנה בחירות חדשות לכנסת". הוא סייר עם סיעתו ברמת הגולן.  

 

לדבריו, "בחירות הן הליך בלתי הפיך ומחר במסגרת דיון פגרה מיוחד שיתכנס, נפעל מול ראשי הסיעות האחרות להשגת תאריך מוסכם, עוד לפני המוניציפליות בנובמבר. אפשר לקיים אותן באמצע ספטמבר ועם ישראל יוכל לחגוג את השנה החדשה עם ממשלה חדשה וכנסת חדשה. לא צריך לנסות להקים ממשלה חדשה כי הכנסת הנוכחית אינה משקפת את רצון העם".

 

הסיור נפתח במצפה אופיר שבדרום רמת הגולן, שם צפו חברי ישראל ביתנו לעבר הכנרת והרי הגליל העליון. כמי שמסובך בעצמו בחקירות משטרה, העדיף ליברמן לא התייחס לחקירתו של ראש הממשלה: "אני לא רוצה לדבר ישירות על החקירות של אולמרט בשל האיפול שחל עליהן".


חברי סיעת ישראל ביתנו בסיור בגולן (צילום: אביהו שפירא)

 

ראש המועצה האזורית גולן, אלי מלכה, ליווה את ליברמן, שהביע תמיכה נחרצת בהישארות ישראל ברמה: "מי שמוותר על הגולן מוותר על יום העצמאות ה-61 של מדינת ישראל. מבחינת הסורים, כל המגעים הללו הם צעד טקטי בלבד. הם בלחץ מאסיבי בשל היותם מצורעים בזירה הבינלאומית. האמריקנים כועסים בגלל התערבות סוריה בעיראק והצרפתים בגלל רצח רפיק אל-חרירי ואי בחירתו של נשיא חדש בלבנון. בוועידת מדינות ערב שהתקיימה בדמשק ראינו שהסורים מבודדים גם בעולם הערבי בשל היותם חלק מציר הרשע.

 

"אנחנו מוכנים לדבר עם הסורים על בסיס אחד- שלום תמורת שלום. לסורים יש יותר מה להרוויח מאיתנו משלום כזה. זה ייתן להם כרטיס לבית הלבן ולקהילה הבינלאומית. מבחינת ישראל ביתנו,  לא היו ולא יהיו דיבורים. צריך לשקול חכירה ל-999 שנים של הגולן ולאחריהן כנראה שבעיית הגולן ובעיית הגבולות כבר לא יהיו רלוונטיים על כדור הארץ. הנשיא אסד לא רוצה שלום. מבחינתו מדובר בפתיחת מדינתו למסחר, תיירות כלכלה ולדברים נוספים שעלולים למוטט את משטרו".

 

ראש המועצה האזורית גולן הודה לליברמן על הגעתו לסיור ברמת הגולן: "סיעת ישראל ביתנו נמצאת בקשר טוב וחם עם תושבי הגולן שבא לידי ביטוי בתקופה בה שימש ליברמן כשר תשתיות ויצחק אהרונוביץ' כשר תיירות ושניהם פעלו לקידום מספר רב של פרויקטים באזור". חברי ישראל ביתנו המשיכו לסיור בעיר קצרין ובמרכז המבקרים "קסם הגולן", ומשם לישיבת סיעה שיקיימו בבניין המועצה המקומית קצרין. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אביגדור ליברמן צופה על הכנרת. היום
צילום: אביהו שפירא
מומלצים