שתף קטע נבחר

בהוראת הרב יוסף: ש"ס שינתה מסמך היסטורי

לקראת חגיגות ה-60 הודפס העתק של החלטת ממשלה מ-49', הקובעת את יום העצמאות כחג לאומי. השרים התבקשו לחתום על ההעתק באופן סמלי, אך שרי ש"ס נמנעו בשל היעדר סימן של זהות יהודית במסמך. בסוף הושגה פשרה

שרי ש"ס נמנעו הבוקר (יום א') מלחתום על העתק של החלטת ממשלה מ-49', הקובעת את יום העצמאות כחג הלאומי של מדינת ישראל בתאריך ה' באייר. הסיבה: מההחלטה ההיסטורית נעדר כל סימן של זהות יהודית. רק לאחר ששר התמ"ת, אלי ישי, התייעץ עם הרב עובדיה יוסף, הסכימו השרים לחתום על המנשר ההיסטורי - לא לפני שהוסיפו בשולי הדף הערה בכתב יד.

 

 

לקראת חגיגות ה-60 הודפס המנשר, שהוא העתק של החלטת הממשלה מ-49', על דף מיוחד והשרים התבקשו לחתום עליו באופן סמלי. דובר ש"ס, רועי לחמנוביץ, סיפר כי "השר ישי קרא את הטקסט וראה שאין שם שום אזכור למסורת ישראל ולערכים יהודים". השר ישי התייעץ עם הרב עובדיה יוסף, שהציע לחתום על המנשר רק בתנאי שיתווסף משפט בשוליו.

 

בש"ס הוסיפו בכתב יד את המשפט "עלינו לזכור, מאת ה' היתה זאת ואני תפילה לבורא עולם שנזכה להחזיר עטרה ליושנה, זה היום עשה ה'". ראש הממשלה, אהוד אולמרט, נתן את אישורו לתוספת הסמלית החדשה ושרי ש"ס צירפו את חתימתם למסמך.

 

אולמרט התייחס בישיבת הממשלה ליום הזיכרון וליום העצמאות.

"יום רביעי הוא יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל וחללי מערכות האיבה, זה היום שבו מדינת ישראל חוזרת להיות משפחה אחת גדולה ודממה שאין כמוה מתפשטת ושוררת במדינה כולה ועם ישראל כולו שרוי בזיכרונות ובאחדות ובתודה לאין קץ", אמר.

 

"חגיגיות העצמאות השנה במתכונת שונה במשהו מהשנים שעברו", הוסיף אולמרט. "עיקר התקציב נועד לממן את אירועי שנת ה-60, הנערכים בהנהגתה הרמה של השרה רוחמה אברהם, ויהיו בעלי תכנים מורשתיים וחינוכיים, כשהחלק שהוקצב השנה למה שאני מכנה 'זיקוקי די-נור' הוא הקטן והפחות משמעותי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישי. התייעץ עם הרב
צילום: גיל יוחנן
המנשר החגיגי
מומלצים