שתף קטע נבחר

שולה זקן נחקרה שוב; המפכ"ל: תנו מרחב לפעול

ראש לשכתו לשעבר של ראש הממשלה נחקרה בפעם השניה בפרשה שעליה הוטל צו איסור פרסום. בימים האחרונים נחקרו אנשים נוספים בפרשה. מפכ"ל המשטרה: "רק שיקול אחד עומד לנגד עינינו - שלטון החוק"

שולה זקן, ראש לשכתו לשעבר של ראש הממשלה אהוד אולמרט, נחקרה בצהריים (יום א') ביחידה הארצית לחקירות הונאה בבת-ים. זו החקירה השנייה שלה בתוך פחות משבוע בפרשה שעליה חל צו איסור פרסום. בימים האחרונים נחקרו אנשים נוספים בפרשה.

 

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן, התייחס בצהריים לפרשה האחרונה: "אנחנו במשטרה פועלים כאשר שיקול אחד בלבד עומד לנגד עינינו - שיקול החוק ושלטון החוק. טובת החקירה עומדת לפני זכות הציבור לדעת ואני יודע על מה אני מדבר. יש לתת לצוות החקירה מרחב פעילות". הוא דיבר בטקס הענקת דרגות והרמת כוסית לקראת יום העצמאות במטה הארצי בירושלים.


שולה זקן יוצאת מהיחידה הארצית לחקירות הונאה (צילום: ירון ברנר)

 

בתום הטקס סירב ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, ניצב יוחנן דנינו, להתייחס לשאלות הכתבים בנושא הפרשה, וכל מה שאמר זה "חג שמח, אנחנו הולכים לעבוד". גם השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, נמנע מלענות לשאלה האם ראש הממשלה צריך להשעות את עצמו. "אנשים סבלניים לתהליך החוק", אמר, וכשהתייחס לבקשה להסתיר את החקירה הסביר ש"המשטרה היא זאת שתקבע, וזה בתחום אחריותה".

 

נשיא המדינה, שמעון פרס, אמר היום בראיון ל-ynet בהתייחסו לחקירות האחרונות: "אין לי מושג על כל הנושא הזה כהוא זה ואין בדעתי להגיב. כל חיי חשבתי שיש דברים שעוסקים בהם שופטים ולא שרים, גם לא נשיא, כך שאין בדעתי להתייחס לזה. יש כללים משפטיים. ביקשו לא להתייחס לזה הלא, אתה לא רוצה שאני אפר חוק".  

 

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, נחקר ביום שישי באזהרה במשך כשעה וחצי בנוגע לחשדות חדשים שעלו לאחרונה. היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז הבהיר כי למרות החקירה אין דיון על הדרישה שראש הממשלה ישעה עצמו. לאחר חקירת אולמרט מיהרו החוקרים למשרדי הפרקליטות להתייעצות מיוחדת.

 

בישיבת הממשלה, תיאר אולמרט את השתלשלות העניינים בעניין החקירה החדשה. "ביום רביעי שעבר פנתה אליי משטרת ישראל וביקשה לקיים חקירה קצרה. נעניתי מיד וביום שישי פיניתי את לוח הזמנים שלי למשך כשעה. החוקרים נהגו בצורה מכובדת וראויה. לצערי, בנסיבות שאינן תלויות בי, שוטף את הארץ גל של שמועות בנושא החקירה.

 אני מבטיח שכשהדברים יתבררו לאשורם על-ידי הרשויות המוסמכות, הדברים יוצבו בפרופורציה הנכונה ובהקשר הנכון והמדויק שלהם, וזה ישים קץ לשמועות. עד אז יש לנו סדר יום לאומי ויש לי סדר יום כראש ממשלת ישראל".

 

אולמרט, התייחס לתהודה שקיבלה הפרשה בימים האחרונים: "מאז יום רביעי פוקד את הארץ גל שמועות, חלקן זדוניות ומרושעות. אני מבטיח שכשהדברים יתבהרו יוסרו החשדות והעננה תתפוגג". לדבריו, חקירת המשטרה לא תפגע בהתנהלותו. "אני מתכוון לקיים את הדברים שעליי לעשות - הן במישור הלאומי והן המדיני. אמש נפגשתי עם רייס, מחר אפגש עם אבו מאזן. אמשיך לקיים את חובותיי", אמר.


פורסם לראשונה 04/05/2008 14:27

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זקן, היום
צילום: ירון ברנר
נחקר בשישי. אולמרט
צילום: AFP
מומלצים