שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  נערכים לבוש: השירות החשאי סייר בכנסת

  בעוד פחות משבועיים ינחת בארץ הנשיא בוש, שיפתח את ביקורו החגיגי בכנסת. במשכן כבר נערכים לנוכחות הנשיאותית, ובימים האחרונים "פשטו" על הכנסת סוכני השירות החשאי שבדקו את המבנה, בחנו את הכניסות והיציאות וערכו הדמיה של המסלול בו יעבור הנשיא

  האמריקאים פשטו על הכנסת: כשבוע לפני ביקורו המתוכנן של נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, הגיעו בימים האחרונים כ-30 מאנשי השירות החשאי האמריקני לישראל, וערכו ביקור במשכן הכנסת. המטרה: להתאים את סידורי האבטחה של המשכן לביקור הנשיאותי המאובטח בקפידה. 

   

  בוש צפוי לנחות בישראל ב-15 במאי, לביקור חגיגי לרגל חגיגות ה-60 למדינה. האמריקנים לא עושים הנחות לאנשי המשכן בכל הנוגע לאבטחה ההדוקה סביב המנהיג האמריקני, ובפגישה שערכו לאחרונה עם מנכ"ל המשכן, אבי בלשניקוב, דרשו בין היתר הקמת גדר מיוחדת סביב הכנסת כדי למנוע קשר עין בין בוש לבין גורמים חיצוניים.

   

  הסוכנים האמריקנים "למדו" את הכנסת על בוריה, עברו על כל הכניסות והיציאות מהמבנה, ועברו כמה פעמים במסלול בו צפוי לעבור הנשיא בוש לעבור במהלך ביקורו בכנסת. אנשי השירות החשאי אף ערכו משחק תפקידים כדי לדמות עד כמה שניתן את הדרך שיעשה הנשיא בזמן אמת.

   

  אחת הסוגיות בה דנו בימים האחרונים בכנסת היא היכן תאוחסן "מזוודת הגרעין" של הנשיא בוש בעת הביקור במשכן, אליו הוא צפוי להגיע מיד לאחר נחיתתו. ככל הנראה תעמיד לבסוף הכנסת חדר מיוחד במשכן, בו יישמרו אנשי השירות החשאי על המזוודה בעת ביקור הנשיא.

   

  בוש צפוי להתקבל במשכן על ידי יושבת ראש הכנסת, דליה איציק, בטקס חגיגי ומשמר כבוד.
  לאחר שיסקור את אנשי המשמר, ילחץ בוש את ידיהם של תלמידי בתי ספר מירושלים שיפגשו עמו, ויניח זר באנדרטה לזכר חללי צה"ל.

   

  הנשיא, שיגיע לביקור יחד עם רעייתו לורה, יחתום במהלך הסיור בכנסת בספר האורחים בטרקלין שאגאל ולאחר מכן יוועד  עם יושבת ראש הכנסת איציק, ראש הממשלה אהוד אולמרט, נשיא המדינה שמעון פרס ויושב ראש האופוזיציה בנימין נתניהו. לאחר מכן תתכנס במליאה ישיבה מיוחדת, בה יישא בוש דברים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בוש. בדקו את מסלולו
  צילום: AP
  ינאם במליאה
  צילום: דודי ועקנין
  מומלצים