שתף קטע נבחר

אלג'זירה: אולמרט ישעה עצמו; בלשכתו מכחישים

רשת הטלוויזיה הקטארית מיהרה לדווח מפי "גורמים מדיניים בישראל" כי ראש הממשלה ישעה עצמו לכל הפחות, או אפילו יתפטר כבר בימים הקרובים. בלשכתו מכחישים מכל וכל את הדיווח

רשת החדשות הקטארית, אל-ג'זירה, דיווחה הבוקר (יום ד') כי ראש הממשלה, אהוד אולמרט, צפוי לכל הפחות לבקש להשעות את עצמו בשבוע הבא, עד לתום החקירה בעניינו או אפילו להתפטר. בלשכת ראש הממשלה מיהרו להכחיש את הדברים.

  

הדיווח ברשת מיוחס ל"מקורות מדיניים ישראלים". עוד נמסר כי שרת החוץ, ציפי לבני, אמורה להחליף את אולמרט במצב כזה, עד שתסתיים חקירתו או עד שיערכו בחירות חדשות.

  

במקביל, הוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב ערעור על החלטת בית משפט השלום שלא להסיר או לצמצם את צו איסור הפרסום בפרשה. כלי התקשורת השונים שהגישו את הבקשה דרשו בנוסף גם לקיים דיון דחוף בנושא, אך מועד לסיון טרם נקבע.

 

כמה שעות לפני פרסום הדברים גברו הקולות בקרב בכירי המפלגה הקוראים לבחון את התנהלות המשטרה והפרקליטות בפרשה, ואת ההחלטה להטיל צו איסור פרסום על פרטי הפרשה, המונע מאולמרט להתגונן בזירה הציבורית.

  

שלא לייחוס, מתח גורם פוליטי בכיר מאוד בקדימה, ביקורת חריפה על התנהלות המשטרה,

הפרקליטות והתקשורת בפרשה. הגורם הבכיר הביע חשש כי בניגוד לדו"ח ועדת וינוגרד, "הפעם יש סיכוי שתהיה טלטלה גדולה במערכת הפוליטית, ואולי נגיע אפילו לבחירות כבר בחודשים הקרובים. קשה לפי שעה לומר אם אולמרט ישרוד גם את הפרשה הזו, למרות העוצמות שהוא מפגין". 

 

חלקים נרחבים מאוד בפרשה עודם אסורים בפרסום תחת צו של בית המשפט, אך ה"ניו-יורק פוסט" חשף אתמול רבים מפרטי החקירה.

 

השתתפה בהכנת הידיעה ורד לוביץ'
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים