שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בלייר קורא להאיץ את המו"מ לשלום במזה"ת
  שליח הקוורטט למזרח התיכון גם קורא לישראל להסיר עוד מחסומים ברחבי הגדה: "הסרת מחסום אחד אינה מספיקה. מה שנחוץ הוא שהפלסטינים יוכלו לנוע בחופשיות רבה בשטחים שלהם"

  טוני בלייר, המשמש כשליח הקוורטט למזרח התיכון, אומר כי אם אכן רוצים להגיע להסכם שלום השנה, יש להאיץ את התהליך המדיני. מקורביו טוענים שהשבועות הקרובים יהיו קריטיים, ובסופם יתברר אם אכן יהיה הסכם, או לא. בראיון לרשת "סקיי ניוז" במהלך ביקור בג'נין, קרא בלייר לישראל להסיר מחסומים והגבלות, בניסיון לשפר את הכלכלה הפלסטינית.

   

  בלייר והקוורטט ביקשו מישראל להסיר 12 מחסומים ברחבי הגדה, אך רק אחד הוסר: "הנחנו לפתחם של הישראלים מגוון הצעות, והשבועות הקרובים יהיו קריטיים בעניין זה. וכן - הסרת מחסום אחד אינה מספיקה. מה שנחוץ הוא שהפלסטינים יוכלו לנוע בחופשיות רבה בשטחים שלהם, ואת זה, הם אינם יכולים לעשות כרגע".

   

  מאות פלסטינים יצאו לרחובות לפגוש את בלייר: "אני מבין מדוע זה קשה להם להגיע לישראל מסיבות ביטחוניות, אבל בשטחי הגדה זה עניין אחר. הם צריכים לנוע בחופשיות ולפתח את הכלכלה שלהם".

   

  כתב סקיי ניוז ניסה לגרור את בלייר לשאלות על עתידה הלוט בערפל של ממשלת הלייבור המקרטעת, אך הוא חמק: "יש בוודאי מי שירצה לדבר על המצב בבית, אבל כשהגעתי הנה, החלטתי להתמקד בזה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים