שתף קטע נבחר

אולמרט איחר ופספס את התמונה המסורתית

בטקס בבית הנשיא, התארחו אלופים במטכ"ל מדור תש"ח ועד היום. מהתמונה המסורתית נעדר אדם אחד - ראש הממשלה, אהוד אולמרט, שהגיע באיחור. אחר כך אירח הנשיא 120 חיילים מצטיינים

ישראל חוגגת 60, גם בבית הנשיא: נשיא המדינה, שמעון פרס, אירח הבוקר (יום ה') את אלופי צה"ל מדור תש"ח ועד היום ואחר כך נפגש עם 120 חיילים מצטיינים. ראש הממשלה, אהוד אולמרט, איחר בלפחות 10 דקות לאירוע בבית הנשיא ופספס את התמונה המשותפת המסורתית.

 

הנשיא פרס אמר לאלופי העבר: "אני מאוד נרגש היום. יש כאן תמצית של גבורה והצטיינות ובחדר הזה יש אפשרות לראות את האנשים שיצרו את אחד הניסים הגדולים ביותר שהאנושות התנסתה בהם - מדינת ישראל. יש עוצמה חבויה בצה"ל. אנחנו הרבה יותר חזקים ממה שאנחנו ואחרים חושבים. אני רוצה לקבוע בצורה ברורה - יש לעם על מי לסמוך, למי להודות ובמי לנטוע תקווה".

 

פרס והרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, סקרו משמר כבוד של 120 חיילים מצטיינים. עצרו ליד כל חייל ושוחחו איתם. "לפי ההיגיון הקר, ישראל לא הייתה יכולה לקום. וגם לא להגן על עצמה", אמר פרס בנאומו בפני החיילים המצטיינים ובני משפחותיהם, "איך זה קרה? מה הסוד האמיתי? אתם חלק מהסוד הזה, קוראים לזה 'המצטיינים'. ישראל ניצחה מפני שבניה הצטיינו, מעל ומעבר לנורמה המקובלת. ההצטיינות היא ההוכחה שניתן לגבור על ים של איבה ולשאת תקווה".

 

עוד אמר הנשיא: "המסר שאתם נושאים לכל חייל וחיילת בצה"ל, לכל אישה ואיש צעירים בישראל הוא: טמונים בכם כוחות גנוזים. התגייסו. התנדבו. הצטיינו. תנו לנעלה שבכם לצוף למעלה. אתם עצמכם תופתעו מהפוטנציאל הרב הקיים בכם. ובבוא היום, תוכלו להתגאות על אשר מיציתם מעצמכם והעמדתם אותו לרשות העם. לרשות העם, ולגאוות צאצאיכם, שיבואו בעקבותיכם.

 

"ההצטיינות בצבא מאפשרת למדינה להיות מצטיינת גם בתחומים אחרים. במשק, במדע, באמנות, בצורות חיים חדשניות. ההצטיינות הצבאית היא המתנה הגדולה ביותר שצעירים יכולים להעניק למדינתם, להיות מדינה שוחרת שלום. כי הרי לא רק ניצחנו במלחמות. גם הגענו לשני הסכמי שלום עם מצרים ועם ירדן, ואנו מנהלים משא ומתן לשלום גם עם הפלסטינים ומנסים להידבר עם הסורים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בסוף הגיע. אולמרט
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
מומלצים