שתף קטע נבחר

הערב: מזוז והמשטרה ידונו בהסרת האיפול

באיחור של כמה ימים, עומדים נציגי המשטרה והיועץ המשפטי לממשלה לשים הערב סוף לאבסורד, שבמסגרתו מתעדכנים אזרחי ישראל על פרשת אולמרט באתרי אינטרנט זרים ובבלוגים בארץ. הם יתכנסו ב-18:30 לדון בהסרת צו איסור הפרסום

אחרי שכל העולם וגם הגולשים הישראלים התעדכנו בפרטי פרשת אולמרט באתרי אינטרנט בעולם, ייפגשו בשעה 18:30 בערב (יום ה') נציגי המשטרה בלשכתו של היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, במשרד המשפטים בירושלים, וידונו עמו בהסרת צו איסור הפרסום על החקירה.

 

מזוז אישר באחרונה למשטרה באופן מיוחד לחקור את אולמרט בתוך 48 שעות, מחשש שיתאם עדויות. לאחר שנחקר אולמרט, ביום שישי שעבר, מיהרו החוקרים לעדכן את היועץ המשפטי לממשלה. במשטרה התעקשו בימים האחרונים על החלטתם להתנגד בתוקף להסרת צו איסור הפרסום, והודיעו שאם בית המשפט יסיר אותו, יערערו על ההחלטה.

 

פרקליט המדינה, משה לדור, אמר ביום שלישי בצאתו מהדיון בבקשה להסרת צו איסור הפרסום כי "לדור העריך שצו איסור הפרסום לא יוסר לפני יום העצמאות. "זו חקירה שנמצאת בשלב שבו שום החלטה של הציבור לא תהיה נכונה לגביה. שום הנחה ושום הערכה עדיין לא מבוססת. בימים האחרונים התפרסמו בתקשורת דברים שאינם מדויקים".

 

בדיון מקביל שנערך בבית המשפט בתל-אביב, אמרה נציגת המשטרה, רב פקד איריס ברק, כי אין ספק באשר לחומרת הפרשה, אולם פרסומה דווקא בימים אלה, ערב יום הזכרון, יש בו משום פגיעה באינטרס הציבורי: "אני לא חושבת שמישהו היה רוצה לשמוע דבר כזה בערב יום הזיכרון". 

 

מנגד, אמר עורך הדין מיבי מוזר, שייצג - יחד עם עמיתו תמיר גליק - את מבקשי הסרת הצו: "אני רואה את עצמי כאזרח שבמשך שבעה ימים חושד בראש הממשלה שלו. מנין לי לדעת שלא חוקרים את תחום הביטחון ומנין לי לדעת אם לא חוקרים מסרים אסורים שהועברו אל סוריה". בסופו של דבר, הותיר השופט דניאל בארי את צו איסור הפרסום על כנו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
היועץ מזוז
צילום: גיל יוחנן
מומלצים