שתף קטע נבחר

פרשת אולמרט: המשטרה מבקשת לצמצם את הצו

האם החשדות נגד אולמרט יתפרסמו? נציגי המשטרה עושים את דרכם מלשכת היועץ המשפטי מזוז לבית המשפט השלום בתל אביב בבקשה להסיר חלק מצו איסור הפרסום. מיד לאחר מכן יעניק ראש הממשלה הצהרה מיוחדת

לילה דרמטי בצמרת: הסתיים הדיון שנערך הערב (יום ה') במשרד המשפטים בין נציגי המשטרה והפרקליטות. נציגי המשטרה עושים את דרכם לבית משפט השלום בתל-אביב, על מנת לצמצם את צו איסור הפרסום על חקירת ראש הממשלה אהוד אולמרט. בלשכתו של אולמרט כבר הודיעו שיעניק הצהרה מיד לאחר הסרת הצו.

 

המשטרה עדיין אינה רוצה להתיר את פרסומה המלא של הפרשה, ושופט השלום בתל אביב יפרסם מה יוּתר ומה ייאסר לפרסום, אם בכלל.


נציגי המשטרה בכניסה למשרד המשפטים (צילום: גיל יוחנן)

 

במשך כשעתיים ישבו נציגי המשטרה עם נציגי הפרקליטות על מנת להחליט בעניין צו איסור הפרסום. מצד אחד של השולחן ישבו היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, פרקליט המדינה משה לדור, ופרקליט מחוז ירושלים אלי אברבנאל.

 

מנגד, ישבו ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב יוחנן דנינו, ועמו ניצב יואב סגלוביץ' וראש היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה, תת ניצב שלומי איילון.  

 

מזוז אישר באחרונה למשטרה באופן מיוחד לחקור את אולמרט בתוך 48 שעות, מחשש שיתאם עדויות. לאחר שנחקר אולמרט, ביום שישי שעבר, מיהרו החוקרים לעדכן את היועץ המשפטי לממשלה. במשטרה התעקשו בימים האחרונים על החלטתם להתנגד בתוקף להסרת צו איסור הפרסום, והודיעו שאם בית המשפט יסיר אותו, יערערו על ההחלטה.

 

בעוד תושבי ישראל מחכים לפיסת מידע בכל הנוגע לפרשת אולמרט כלי התקשורת בעולם יצאו בימים האחרונים בכותרות המפרטות בדיוק במה דברים אמורים.

 

הסנונית הראשונה הייתה ה"ניו יורק פוסט", שחשף ביום שלישי את פרטי הפרשה. כך למשל חשוב עיתוני העולם, ה"ניו יורק

 טיימס", שפרסם כתבה מפורטת בה תיאר את השתלשלות האירועים, כמו גם את התנהלותו הכללית של תושב החוץ המעורב בפרשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים