שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ישי לקראת ביקור בוש: אם יגובש הסכם, נפרוש
  יו"ר ש"ס משגר מסר לקראת הגעתו של הנשיא האמריקני, ג'ורג' בוש, ומודיע כי ימליץ למועצת החכמים של ש"ס לפרוש מהממשלה, אם יגובש הסכם עם הפלסטינים: "הרב אמר שלא יתן יד להתנתקות נוספת. אנחנו לא ניתן יד לניסיון להעביר שטחים לחמאס", אמר ישי ל-ynet

  לקראת ביקורו של נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, מזהיר הבוקר (יום ב') יו"ר ש"ס, אלי ישי, כי "אם יגובש הסכם מדף מסוכן. ש"ס לא תהיה חלק מממשלה שתצמצם את שטח מדינתנו של העם היהודי ותמלא אותו בפליטים". בשיחה עם ynet, סירב להתייחס לחקירות נגד ראש הממשלה.

   

  לדבריו, "הרב אמר שלא יתן יד להתנתקות נוספת. אנחנו לא ניתן יד לניסיון להעביר שטחים לחמאס. העברת שטחים לאבו מאזן היא בפועל העברתם לידי החמאס, כמו שקרה בעזה. ברור שאבו מאזן לא מסוגל לעשות שלום בתוך העם שלו, איך הוא יעשה שלום איתנו".

   

  ישי מזהיר כי "ריצה ללא מעצורים לעבר הסכם וירטואלי - תוביל להתדרדרות ביטחונית. אמליץ למועצת חכמי התורה לפרוש מהממשלה, אם יגובש הסכם מדף מסוכן... אנחנו בעד שלום, ישראל היא מדינה שוחרת שלום. אבל, מי שלא מסוגל לקדם שלום בתוך עמו, לא יכול לעשות שלום איתנו. קודם שאבו מאזן יעשה שלום בתוך עמו. כל עוד אין שלום שם אין לנו מה לדבר על הסכמי גבולות, שטחים ופליטים, שלא לדבר על ירושלים. דיבור על ירושלים אינו בא בחשבון בכלל. מה שכן, צריך להתקדם בינתיים בהיבט הכלכלי. אם נתקדם שם, הטרור יפחת".  

   

  השר ישי מסרב בשלב זה לנקוט עמדה של ממש בחשדות הכבדים נגד אולמרט. הוא מסרב גם לדבר על מאבקי הכוח הנפתחים בתוך קדימה: "אני לא נכנס לעניינים הפנימיים של מפלגת קדימה. לכל מפלגה ענייניה שלה. אנו צריכים להמתין ולראות. אנו מאחלים שיצליח ולא שמחים לאידו של אף אדם".

   

  בהכנת הידיעה השתתפה נטע סלע
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  יעזוב את הממשלה? ישי
  צילום: דניאל בראון – ג'יני
  מומלצים