שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  רבנים קוראים לבוש: אל תיפגש עם אולמרט

  "ראש הממשלה מוכן לבגוד במולדתו ובעמו בכדי להינצל מרשויות החוק", כתבו שורת רבנים מהימין לנשיא ארה"ב שיבקר השבוע בארץ. "אל תיצרב בהיסטוריה כנבוכדנאצר וטיטוס"

  ערב הגעתו של נשיא ארצות הברית ג'ורג' בוש לארץ, שלחו אליו שורה של רבנים מכתב ובו קריאה שלא להיפגש עם ראש הממשלה אהוד אולמרט. "ראש הממשלה מוכן לבגוד במולדתו ובעמו בכדי להינצל מרשויות החוק", נכתב במסמך, שבראש החותמים עליו יו"ר ועד רבני יש"ע ורבהּ של קריית ארבע, דב ליאור.

   

  "נשיא יקר ונכבד, כתבנו אל כבודו מספר פעמים בעניין לחציו על מדינת ישראל שימסרו שטחים לערבים, תוך עקירת יישובים והגליית תושביהם", כתבו הרבנים. "הניסיון מגוש קטיף הוכיח שהוטל חורבן על 2,000 משפחות, המליכו את חמאס בעזה, עזרו לאויבנו להתעצם ולאיים על קיומנו... אם חס וחלילה ימשיכו בדרך זו, יגרמו בכך למלחמת אחים, ויעמידו מיליוני יהודים בסכנת נפשות נוראה".

   

  עוד חתומים על המכתב הרבנים דוד דרוקמן, יעקב יוסף, שמואל אליהו ושלום דב וולפא. בהמשך נכתב: "זו חוצפה שאין כדוגמתה, שבעוד ארה"ב נלחמת נגד הטרור, הרי באותה שעה היא לוחצת על ישראל לוותר לטרוריסטים!

   

  "אנו נדהמים מהעזות של מזכירת המדינה, מרת קונדוליזה ריס, המנהלת שיחות עם ראש הממשלה הנתון בחקירות פליליות מכף רגל ועד ראש, ושאר מצבו האישי דוחף אותו להיכנע ללחצים. אין זה גם לכבודו של הנשיא, לנהל שיחות עם אדם החשוד בפשיעה ואשר מוכן לבגוד במולדתו ובעמו בכדי להינצל מרשויות החוק".

   

  עוד מוסיפים הרבנים וכותבים: "בשם עם ישראל, ארץ ישראל, תורת ישראל ואלוקיי ישראל, אנו תובעים מכבוד הנשיא לחדול מהלחצים על המדינה למסור שטחים לערבים.
  אנו מבקשים מהנשיא שלא להיפגש עם מר אולמרט בעניינים אלו, ובפרט לא בתקופה זו".

   

  את המכתב הם חותמים בנימה היסטורית: "כבוד הנשיא, אל תיצרב בהיסטוריה כנבוכדנאצר וטיטוס שהחריבו את ירושלים. אתה זוכר בוודאי כי לאמריקה לא צומחת טובה מגרימת נזק חס וחלילה לעם היהודי וארצו. אם תסייע לשלמות ארצנו הקדושה, אנו מבטיחים לך ולארצך ברכות אין קץ".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בוש. טיטוס הבא?
  צילום: AP
  צילום: חיים צח
  הרב דב ליאור. מבטיח לבוש שגשוג
  צילום: חיים צח
  מומלצים