שתף קטע נבחר

גם האמת, גם הבדיה

אחרי תשע שנים, יוציא בקיץ אסף אמדורסקי אלבום חדש העוסק בזוגיות, שמכיל לדבריו הרבה אוטוביוגרפיה, אבל גם הרבה דמיון. כאן תוכלו להאזין לשיר מתוכו

"באלבום יופיעו 11 שירים חדשים המתקבצים לכדי סיפור מסגרת אחד אודות זוגיות", זהו המשפט המתנוסס בהודעה לעיתונות על השיר והאלבום החדש של אסף אמדורסקי. "יש שירים שהם מעבר לסיפור האלבום", מרחיב אמדורסקי ל-ynet, "שירים שנקלעו לאלבום ולא רצינו לוותר עליהם, אבל יש סיפור. הייתי קורא לזה אלבום קונספט, אבל מפחד שתשמעו אותי אומר את זה. זה אלבום תפיסה", הוא צוחק.

 

כתשע שנים לאחר אלבומו האחרון (שלא כולל גרסאות כיסוי) ואחרי שכבר סיפר לנו בקיץ שעבר כי הוא "עשה את כל הטעויות האפשרויות", אמדורסקי (37), שבשנה האחרונה שימש כשופט בתוכנית הריאליטי "גריז", מוציא סוף סוף את היצירה החדשה. כאן תוכלו להאזין בבכורה לסינגל הראשון מתוכה, "רכבת לצפון".

 

"כמו כל אמן, תמיד יש משהו ביצירה שהוא מן האמת אבל גם מן הבדיה", הוא מספר על סיפור הזוגיות, "בדרך כלל כשאמן ממש עובד על בדיה אז יוצאים לו דברים אמיתיים יותר ממה שהוא התכוון לספר, וכשמנסים להיות נורא אמיתיים, אז יוצאים דברים לא נכונים. באופן כללי, כשאתה כותב על עצמך, אתה בדרך כלל נשען על זיכרון, וזיכרון זה משהו שכל הזמן מחדש את עצמו. זה סיפור עם הרבה אוטוביוגרפיה. אבל עם הרבה דמיון".


אסף עם אשתו, מיכל. עושה את ההפרדה (צילום: אלירן אביטל) 

 

התגעגעת לזה?

 

"קשה לי להגיד, כי אני עסוק באלבום הזה הרבה זמן. אבל התחושה הזו, להתעסק בכתיבה ולקחת אחריות על טקסטים, כן. זה דבר שאני מאוד נהנה ממנו ותמיד מוציא ממני דברים טובים".

 

הזוגיות המציאותית של אמדורסקי, זו ללא הבדיה, מוכרת לכולם. היחסים עם מיכל, גידול הילדים, את הכל תופסת מצלמת הפפראצי. האם משפחתו האהובה גם מתערבת ועוקבת אחרי היצירה והאלבום? "ההפרדה אצלי קיימת באופן מוחלט", הוא מפריד בין המשפחה ליצירת האלבום החדש, "כאמן, טווח הפעילות שלי מצטמצם בעיקר בין שתי האוזניים, כולל. באלבום הזה בחרתי לעבוד עם מפיק מוזיקלי, רונן בן חורין, שהוא המראה שלי ואיש סודי. ואת הסיפורים שלי ואת ההתלבטויות אני מעביר איתו יותר מאנשים אחרים, וזה בעצם סוג של תא משפחתי בפני עצמו".

 

יצא לך פעם להרגיש שאתה רוצה לחזור להיות חלק מלהקה?

 

"יש לי את הלהקה שלי ('תערובת אסקוט', עם ג'נגו וירמי קפלן. א.ב), שבה אני מהווה שליש ומכירים אותה. אבל היא לא מוציאה אלבומים, היא לכאורה קיימת מתחת לפני השטח. אבל העובדה היא שגם ג'נגו, גם ירמי וגם אני בוחרים שנה אחר שנה לטפח את הלבד שלנו. זה תהליך שאין צורך להסביר מאיפה הוא בא. אם הוא כבר שם, כנראה שיש לבחירות שלנו הצדקה. עדיין, מדי פעם, פעם בשישה ירחים מלאים, אנחנו נפגשים, מנגנים ועושים. אבל זו כמובן התנהלות אחרת לגמרי. אני לא יכול להגיד שאני באמת מתגעגע, כי פעם בכמה זמן אנחנו מממשים את זה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אמדורסקי. אודות הזוגיות
צילום: עינב רימון
לאתר ההטבות
מומלצים