שתף קטע נבחר

בקשה לייצוגית נגד זוגלובק: חלב בנקניקיות

אתמול הוגשה בקשה לתביעה הייצוגית הטוענת שבנקניקיות מתוצרתה נמצאו רכיבי חלב. התביעה הוגשה על ידי הורים לילד האלרגי לחלב שלקה בהתקף לאחר שאכל מהנקניקיות. החברה מכחישה בתוקף

אוהבי הנקניקיות בקרב שומרי הכשרות עלולים להזדעזע במיוחד מידיעה זו. אמש (ב) הוגשה בקשה לתביעה ייצוגית נגד חברת זוגלובק, הטוענת שבנקניקיות יש שאריות של חלב. הבקשה הוגשה על ידי הורים לילד האלרגי לרכיבים הנמצאים במוצרי החלב, ושלקה בהתקף קשה לאחר שאכל מנקניקיות החברה.

 

לטענת הילד ומשפחתו, לאחר שאכל ארוחת הצהריים בבית ספרו, לפני כחודשיים,סבל הילד מתסמינים הנובעים מהאלרגיה, כגון קוצר נשימה ופריחה. ההתקף בא בהפתעה מוחלטת לילד, עומר קריב, שכן סעד ארוחה בשרית, נקניקיות פרגיות תוצרת חברת זוגלובק.

 

לטענת אמו, קרסה כל המערכת החיסונית של הילד, הרופאים נבהלו ממצבו, והוא היה בתגובה אלרגית קשה שהיתה פשוט מפחידה.

 

לאחר המקרה, פנתה האם לזוגלובק ושאלה האם השתמשו ברכיבי חלב בתהליך הייצור של הנקניקיות, אך נענתה בשלילה. עם זאת, 4 חבילות של הנקניקיות נבדקו במעבדת בקטוכם, ובכולן התגלו שאריות של חלבון החלב. רכיב זה עלול לגרום לתגובה חריפה אצל האלרגים לרכיב.

 

ב-6 חבילות נוספות של הנקניקיות, שהובאו מאוחר יותר לבחינה בבקטוכם, לא נמצא החלבון המדובר. אולם, ההורים החליטו להגיש בקשה לתביעה ייצוגית נגד זוגלובק, בטענה כי הנקניקיות הבשריות מכילות שאריות חלב. על אף שנקודת ההתייחסות היא כמובן סכנת החיים שנשקפה לילד, בכתב התביעה נזכרת שאלת הכשרות של הנקניקיות שאמורות להיות בשריות בלבד.

 

מחברת זוגלובק נמסר בתגובה: "חברת זוגלובק לא קיבלה עד היום תביעה כלשהיא. פנייתה של הלקוחה לחברת זוגלובק קיבלה את התייחסותה של החברה. באופן מוחלט וחד משמעי, אין, ולא היו מעולם, מוצרי חלב או רכיבי חלב במוצרי הבשר והטבע של זוגלובק".

 

"זוגלובק נמצאת בהשגחה מלאה של רבנות נהריה ומשגיחי הכשרות מטעם הרבנות מקפידים על שמירת הכשרות במוצרי זוגלובק, הידועים מזה 70 שנה כמוצרים כשרים לחלוטין. כל המרכיבים וחומרי הגלם עוברים בדיקה ומאושרים ע"י הרבנות המקומית וע"י הרבנות הראשית. משגיחי הכשרות נמצאים במפעלי זוגלובק, ולא יוצא מוצר מהמפעל מבלי שעבר את אישור משגיחי הכשרות".


פורסם לראשונה 12/05/2008 22:30

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נלי שפר
רכיבי חלב בנקניקיות?
צילום: נלי שפר
מומלצים