שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נשיא סלובניה ביקש לעלות להר הבית - וסורב
  ד"ר דנילו טורק, שארצו מכהנת כנשיאה התורנית של האיחוד האירופי, הגיע הבוקר לרחבת הכותל וביקש לעלות להר הבית. אנשי האבטחה הסבירו כי לא ניתן להיענות לבקשה בהתראה כה קצרה - והוא עזב את המקום. "הוא ניסה להסתיר את רגשותיו, אבל ראו עליו שהוא רותח", סיפר ל-ynet אחד הנוכחים. האורח יעלה מאוחר יותר להר, לאחר תיאום ביטחוני

  תקרית דילפומטית בהר הבית. נשיא סלובניה, ד"ר דנילו טורק, הגיע הבוקר (יום ד') לביקור בכותל המערבי. עם הגיעו למקום - ביקש לעלות להר הבית וכאשר בקשתו סורבה - הסתלק מהמקום. יצוין כי סלובניה היא הנשיאה התורנית של האיחוד האירופי, ומכן - גם בכירותו של המנהיג ביבשת.

   

  הנשיא טורק, המתארח ב"ועידת הנשיא" הנערכת בירושלים, כחלק משורת מנהיגים מכובדת, הגיע לסיור בעיר העתיקה בירושלים, כשהוא מלווה גם באנשי משרד החוץ. בתום הסיור הגיע הנשיא טורק לרחבת הכותל המערבי, שם קיבל את המשלחת רב הכותל המערבי, הרב שמואל רבינוביץ'.

    

  במהלך שיחתו של הרב עם הנשיא, פנה לעברם איש ביטחון, שהסביר כי האורח לא יוכל לעלות להר הבית כבקשתו, מאחר שרק דקות קודם לכן הוגשה הבקשה לעלייתו וכי אין מספיק כוחות משטרה ללוותו.

    

  גורמים שנכחו במקום דיווחו ל-ynet כי תגובתו של הנשיא טורק היתה זועמת. "הוא ניסה להסתיר את רגשותיו, אבל ראו עליו שהוא רותח", מסר אחד הנוכחים. בשלב זה פנה הנשיא טורק למארחיו ברחבת הכותל ואמר להם כי הוא מסתפק בביקור עד כה: "ראיתי את הכותל מרחוק וזה מספיק לי, אני לא יורד לרחבת התפילה". אמר, סב על עקביו ופנה לצאת מרחבת הכותל לכיוון מכוניות השרד שהמתינה לו מחוץ לרחבה.

    

  הרב רבינוביץ' הספיק עוד להעניק לנשיא ספר מתנה, טרם הסתלקותו החפוזה. מלוויו במשרד החוץ בשיחה ל-ynet ניסו לעמעם את גודל התקרית והסתפקו במתן הסבר כי לסיור לא הוקדש זמן רב מלכתחילה וכי המשלחת מאוד מיהרה בשל לו"ז צפוף.

   

  הפתרון: תיאום - ועלייה מאוחרת להר

  ממשרד החוץ הישראלי נמסר כי בקשתו של נשיא סלובניה נדחתה מאחר שהוגשה מאוחר מדי. במהלך היום ייערך לנשיא טורק ביקור בהר הבית תוך תיאום עם כוחות הביטחון, כך הובטח.

   

  גורמי ביטחון הבהירו כי עליית הנשיא להר נמנעה בשל חוסר תיאום מוקדם. הדבר תואם עם הוואקף ולאורח נמסר כי יוכל לעלות ב-13:00 לבקר בהר, כרצונו.

   

  סלובניה הובילה לאחרונה קו תקיף נגד התבטאויות מנהיג איראן, מחמוד אחמדי נג'אד. בהודעה שפרסמה לפני שבועות ספורים - תקפה סלובניה דברים שהשמיעו אנשים בצמרת האיראנית,

  ובהם הנשיא, שר החוץ מנושהר מותקי, דובר הפרלמנט רולאם-עלי חדד-עאדל ומפקד משמרות המהפכה מוחמד עלי ג'עפרי.

    

  "הדברים שאמרו אישים אלה נגד ישראל הם בלתי מתקבלים על הדעת, פוגעים ונעדרי-תרבות", נכתב בהודעה. "האיחוד האירופי קורא לאיראן להפסיק את הרטוריקה העוינת ולהימנע מלהשמיע איומים כלפי מדינות אחרות החברות בקהילה הבינלאומית".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים