שתף קטע נבחר

בין-לאדן ב"ברכה" לישראל: נמשיך בלחימה

בקלטת שמע חדשה לרגל יום העצמאות ה-60 של מדינת ישראל, אמר מנהיג אל-קאעידה: "הג'יהאד הוא חובה כדי לשחרר את פלסטין. לא נוותר על סנטימטר מפלסטין". הוא הוסיף שהסכסוך הישראלי-פלסטיני היה ליבו של הקרב האיסלמי עם המערב, שהיווה השראה לפיגועי ה-11 בספטמבר

שוב מאיים על ישראל: מנהיג ארגון הטרור העולמי אל-קאעידה, אוסאמה בין-לאדן, פרסם קלטת שמע חדשה לרגל יום העצמאות ה-60 של מדינת ישראל. בקלטת שב בין-לאדן והדגיש "הג'יהאד הוא חובה כדי לשחרר את פלסטין".

 

בקלטת שפורסמה הבוקר (יום ו'), אמר מנהיג אל-קאעידה: "אנחנו נמשיך, ברשות האל, בלחימה נגד הישראלים ובעלי בריתם. אנחנו לא נוותר על אף סנטימטר מפלסטין, כל עוד יש לפחות מוסלמי אחד בעולם". עדיין אין אישור רשמי שהאיש הדובר בקלטת הוא בין-לאדן.

 

מנהיג אל-קאעידה אמר בקלטת כי הסכסוך הישראלי-פלסטיני היה ליבו של הקרב האיסלמי עם המערב, והיווה השראה ל-19 התוקפים שביצעו את פיגועי ה-11 בספטמבר. הוא הוסיף ש"החגיגות בישראל מראות, לא רק שהמדינה היהודית קיימת 60 שנה, אלא שהיא לא היתה קיימה לפני 60 שנה ושהיא נוסדה בשטח שנלקח באלימות מהפלסטינים".

 

הוא גם אמר כי השתתפותם של מנהיגי המערב בחגיגות השישים להקמתה של ישראל מעיד כי הם עומדים "לצד הישראלים נגדנו". "השתתפותם של מנהיגים המערב לצד היהודים בחגיגות האלה, מדגישה כי המערב תומך בכיבוש היהודי העושק בארצנו וכי הם עומדים בשוחה הישראלית נגדנו. הם אישרו זאת בשטח, כאשר שלחו כוחות לדרום לבנון כדי לסייע ליהודים. הם במערב עדיין חיים במנטליות של ימי הביניים, כאשר הם כובשים את האחרים. בוש ובלייר אישרו זאת כאשר פלשו לעיראק". 

 

"להסביר את הסיבות לסכסוך"

בין-לאדן מתח גם ביקורת על כלי התקשורת בעולם. הוא אמר כי היא מציירת את ישראל כקורבן ואת הפלסטינים שגורשו מאדמותיהם - כטרוריסטים. הנאום הופנה "לעולם המערבי" ומטרתו, לפי בין-לאדן, היא "להסביר את הסיבות לסכסוך ביום השנה לכיבוש של ישראל". 

 

לדבריו, "מעשי הטבח לא פסקו מאז דיר יאסין והם נמשכו. הנה, הטבח בעזה מתקיים היום אל מול עיני העולם. מיליון בני אדם נתונים במוות איטי בשל תת תזונה ואילו מנהיגי המערב כופים על מנהיגי מצרים לחנוק את החלשים, הנשים והילדים".

 

בהודעה שפירסם ב-20 במרס לציון חמש שנים למלחמה בעיראק, קרא בין-לאדן למוסלמים להמשיך להילחם

בכוחות צבא ארה"ב בעיראק כחלק מהמאבק ל"שחרור פלסטין". בקלטת שמע שפורסמה בסוף דצמבר 2007, הבטיח "לשחרר את כל פלסטין - מהירדן ועד הים".

 

בשבוע שעבר "בירך" את ישראל לרגל יום העצמאות גם נשיא איראן, מחמוד אחמדי-נג'אד. סוכנות הידיעות האיראנית אירנ"א דיווחה כי אחמדי-נג'אד אמר: "אלו החושבים שהם יכולים להחיות את הגופה המסריחה, של המשטר הציוני ביום הולדתו, טועים מאוד. המשך קיומו של המשטר הציוני נמצא בסימן שאלה, והוא נמצא בדרך להשמדה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איומים חדשים-ישנים. בין-לאדן
צילום: רויטרס
מומלצים