שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לבני תצא למצרים; עשויה לדון עם מובארק ברגיעה
  שרת החוץ תצא לפורום הכלכלי שיערך בשארם א-שייח, ושם תקיים סדרת פגישות עם בכירים מהעולם הערבי. גורמים במשרד החוץ מציינים כי לצד פגישתה הצפויה עם מלך ירדן, ייתכן שתיוועד גם עם נשיא מצרים מובארק ותדון עימו ברגיעה ובעסקת שליט
  שרת החוץ, ציפי לבני, תיפגש מחרתיים (א') עם מלך ירדן, עבדאללה השני, במסגרת הפורום הכלכלי העולמי שיערך בשארם א-שייח'. גורמים במשרד החוץ מסרו כי ייתכן שלבני תיוועד גם עם בכירים מצרים, בהם הנשיא חוסני מובארק.

   

  לבני תיוועד עם המלך הירדני, המבקש להרחיב את מעורבותו במשא ומתן בין ישראל לפלסטינים. לפני כשבועיים נפגש ראש הממשלה אולמרט עם עבדאללה בארמונו בעמאן. סוכנות הידיעות הירדנית דיווחה אז כי המלך ביקש מאולמרט לקבוע לוח זמנים קשיח להאצת המשא ומתן עם הנשיא הפלסטיני, מחמוד עבאס (אבו-מאזן). זאת, כדי לעמוד במסגרת שנקבעה בוועידת אנאפוליס. פגישתו עם לבני מחרתיים נועדה לעדכן את עבדאללה בפרטים.

   

  לפי הגורמים בירושלים, לבני צפויה להיפגש בנוסף עם בכירים מצרים על רקע הפשרת היחסים בינה לבין עמיתה המצרי, אחמד אבו אל-רייט, במפגש המדינות התורמות לפלסטינים בלונדון. משרד החוץ טרם אישר את דבר קיום הפגישה, אולם לפי המקורות, ייתכן שלבני תיוועד בשארם א-שייח עם הנשיא מובארק ומי שצפוי להיות יורשו, קמאל.

   

  פגישה זו עשויה להיות בעלת משמעות מדינית על רקע ביקורו של שר המודיעין המצרי, עומר סולימאן, בירושלים בתחילת השבוע. הממשל בקהיר מנסה בימים אלה להביא להסכם רגיעה בין ישראל לארגוני החמושים ברצועת עזה. לבני אינה מובילה את המהלך הזה מול המצרים, אלא שר הביטחון אהוד ברק, אך היא שותפה להחלטות הממשלה בסוגיה זו.

   

  אם אכן תיערך פגישה כזו, אומרים במשרד החוץ, יודגש המסר הישראלי שהועבר באמצעות סולימאן: "לא יהיו עסקים כרגיל בעזה, כל עוד גלעד שליט בשבי חמאס".

   

  בפורום הכלכלי העולמי צפויים להשתתף 12 מנהיגי מדינות - בהם נשיא ארה"ב ג'ורג' בוש - 55 נציגי מדינות בעולם ו-1,500 משתתפים. במסגרת הפורום תתקיים פסגה בהשתתפות בוש, מובארק, עבדאללה ואבו-מאזן. אולמרט בחר שלא להצטרף לפסגה, אך הוא צפוי לנסוע בשבועות הקרובים לפגישה עם מובארק. ביום שני צפוי לנסוע לשארם א-שייח גם שר הביטחון ברק, שמוביל את המגעים מול המצרים בעניין הרגיעה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פגישות מדיניות. לבני
  צילום: שחר עזרן
  מצרים מובילה מו"מ. מובארק
  צילום: אביגיל עוזי
  מומלצים