שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לבני וברק ידונו עם מובארק בעסקת שליט
  שרת החוץ, ציפי לבני, ושר הביטחון, אהוד ברק, ייצאו לשארם א-שייח, וייפגשו עם נשיא מצרים, חוסני מובארק. הם ידונו עמו ברגיעה ובעסקת שליט. נתניהו יגיע במטוסה של לבני וייפגש גם הוא עם מובארק

  שרת החוץ, ציפי לבני, ושר הביטחון, אהוד ברק, ייצאו לשארם א-שייח וייפגשו עם הנשיא המצרי, חוסני מובארק. הם ידונו עמו ברגיעה בעזה וכן במגעים לשחרורו של גלעד שליט. יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו, יתפוס בבוקר (יום א') טרמפ עם לבני במטוסה החכור, וגם הוא יוועד עם הנשיא המצרי.

   

  גורמים מדיניים רמי דרג בירושלים הורידו את הציפיות והעריכו שבפגישות הללו לא תושג הסכמה על רגיעה בעזה, וספק רב אם יתקדם נושא שחרורו של גלעד שליט. בהקשר זה ראוי לציין כי עופר דקל הוא הנושא והנותן מטעמו של ראש הממשלה בעניין שליט. בישראל כרכו באחרונה את נושא שחרורו של שליט בהסכם הרגיעה.

   

  אהוד ברק צפוי לצאת ביום שני לשארם, לסדרת פגישות כולל פגישה עם שר המודיעין המצרי, עומר סולימאן, המשמש כמתווך בין ישראל לחמאס ולפלגים האחרים בעזה בנושא הרגיעה ובסוגיית שליט. אם אכן תירקם בשבועות הקרובים עסקה לשחרורו של גלעד שליט, ייתכן שאולמרט ומובארק ייאשרו אותה בפגישה בארבע עיניים.  

   

  גם נשיא המדינה, שמעון פרס, הוזמן לפורום הכלכלי העולמי המתקיים בשארם א-שייח, לשאת נאום מרכזי ולקיים פגישות שונות, בין היתר עם הנשיא מובארק. נכון להלילה, פרס טרם החליט אם ייסע.

   

  בישראל עוקבים מקרוב אחר המגעים על אפשרות של רגיעה ברצועת עזה, בין סולימאן לחמאס ולארגונים האחרים. סולימאן עדיין מחכה לתשובות חמאס, באשר לתנאי הישראלי לכרוך את שחרור שליט בהסכם תהדייה. בעניין התביעה לעצור את התעצמות חמאס, מוביל את הדיונים מטעם ישראל שר הביטחון ברק, באמצעות ראש המטה המדיני-ביטחוני, האלוף במיל' עמוס גלעד.

   

  שרת החוץ לבני ומובארק צפויים לדון בשורת נושאים, ובראשם הגבול הפרוץ בין סיני לנגב ולרצועת עזה. היא תעלה לדיון את התבטאות שר התרבות המצרי, פארוק חוסייני, על שריפת ספרים ישראלים. כמו כן צפוי לעלות לדיון נושא המעברים לרצועת עזה, ובראשם מעבר רפיח, נושא שבו ידון גם ברק עם עמיתיו המצרים.

   

  לבני תיוועד גם עם עבדאללה מלך ירדן. ירדן מבקשת להרחיב את מעורבותה בנושא המשא ומתן עם הפלסטינים, ולקבוע לוחות זמנים קשיחים לקידום המשא ומתן בין הצדדים. בנוסף צפויה לבני להיפגש גם עם אישים ערביים אחרים ואישים מהקהילה הבינלאומית המשתתפים בפורום הכלכלי העולמי בשארם א-שייח, שבו משתתפים 12 מנהיגים מ-55 מדינות וכ-1,500 משתתפים בסך הכל, ובראשם הנשיא האמריקני גו'רג' בוש.

   

  אחרי ביקור בישראל ובערב הסעודית, מבקש בוש לקדם בפגישות בשארם א-שייח את המשא ומתן עם הפלסטינים, ולחזק את ציר המדינות המתונות הפועלות נגד איראן.

   

  כאמור, גם יו"ר האופוזיציה נתניהו יגיע לשארם א-שייח. מלבד פגישה עם הנשיא המצרי, צפוי נתניהו להיפגש גם עם יו"ר הסוכנות לאנרגיה אטומית, ד"ר מחמוד אל ברדעי. הוא יצטרף לטיסה החכורה של שרת החוץ לבני, כדי לחסוך בעלויות. 


  פורסם לראשונה 17/05/2008 23:01

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  השארם של לבני
  צילום: דודי ועקנין
  הטרמפ של נתניהו
  צילום: עופר עמרם
  מומלצים