שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רייס: ישראל והפלסטינים יאיצו בקרוב את המו"מ
  מזכירת המדינה האמריקנית הצטרפה לאופטימיות של בוש ואמרה: "אני יודעת עד כמה רציניים הצדדים הדנים בסוגיות הליבה ואני סבורה שתראו שהם יאיצו השיחות בחודשים הקרובים". עריקאת על איומי אבו מאזן לפרוש: "כל האופציות פתוחות"

  מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס, אמרה אחר הצהריים (יום א') כי ישראל והפלסטינים יאיצו את המשא ומתן ביניהם. "אני יודעת עד כמה רציניים הצדדים הדנים בסוגיות הליבה ואני סבורה שתראו שהם יאיצו השיחות בחודשים הקרובים", אמרה לכתבים ששבו עמה לארצות-הברית מביקור במזרח התיכון.

   

  הנשיא הפלסטיני אבו-מאזן דוחק מצידו בנשיא האמריקני ג'ורג' בוש ללחוץ על ישראל, כדי שתקדם את המשא-ומתן ברצינות רבה יותר. "אין אנו רוצים שהאמריקנים ינהלו את השיחות במקומנו.

   כל שאנחנו מבקשים הוא שיציגו מינימום של נייטרליות", אמר המנהיג הפלסטיני לעיתונאים בוועידה הכלכלית בשארם א-שייח.

   

  הנשיא הפלסטיני נפגש במצרים גם עם ח"כ יוסי ביילין. לדברי ביילין, אבו מאזן אמר לו כי חצי השנה הקרובה היא קריטית ביותר, וכי אם במהלכה לא יהיה הסכם בין ישראל לפלסטינים - לא יהיה בעיניו טעם להמשיך בתפקידו.

   

  לפי ראש צוות המשא ומתן עם ישראל, סאיב עריקאת, אבו מאזן מחויב לשיחות השלום, "אבל אמר לנו שישקול את כל האפשרויות העומדות בפניו", ציין עריקאת.

   

  בוש: על כולם לפעול לצורך הסכם שלום

  בוש עצמו בטוח שניתן להגיע להסכם שלום בין ישראל לפלסטינים עוד השנה. בוש, שנועד אתמול עם אבו מאזן, אמר כי סיבה מרכזית למחויבות שלו להגיע להסכם כזה היא ש"זה שובר את לבי לראות את הפוטנציאל הגדול המבוזבז של העם הפלסטיני". לדברי בוש, הסכם שלום יהיה "הזדמנות לשים קץ לסבל המתרחש בשטחים הפלסטיניים".

   

  בנאום שנשא בוש בשארם, קרא הנשיא האמריקני לקדם את תהליך השלום בין ישראל לפלסטינים. במקביל, אמר בכיר בבית הלבן כי ייתכן שבוש יגיע לביקור שלישי במזרח התיכון, אם הוא יחשוב שיש צורך בביקור נוסף כדי לקדם את תהליך השלום.

   

  בוש נשא את נאומו שמונה חודשים לפני סיום כהונתו השנייה כנשיא - תאריך היעד השאפתני שהוצב להשגת הסכם שלום מקיף במזרח התיכון,

   שנועד לפתור את הסכסוך ארוך-השנים, ולהביא להקמתה של מדינה פלסטינית.

   

  בנאומו הבהיר בוש כי משימה זו עדיין עליונה בעיניו. "הסכם שלום הוא אינטרס של הפלסטינים, של מדינות ערב ושל העולם כולו, ואני מאמין בכל ליבי שבאמצעות מנהיגות ואומץ, נגיע להסכם שלום שכזה עוד השנה. זו משימה תובענית, והיא דורשת מכולם לפעול", סיכם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רייס. אופטימית
  צילום: AFP
  עריקאת. "הכל פתוח"
  צילום: AFP
  מומלצים