שתף קטע נבחר

יום המילואים: ח"כים במדים יגיעו לבסיסי צה"ל

חברי כנסת רבים ישובו השבוע למדי הזית, במסגרת יום המילואים הארצי שיצויין ביום חמישי. המשתתפים, בהם לימור לבנת, אריה אלדד ועמירה דותן, ילבשו מדים ויגיעו לבסיסי צה"ל ברחבי הארץ כדי לעודד גיוס לצה"ל ושירות מילואים פעיל

מורידים את החליפה ועולים על מדים: כמה חברי כנסת ידגימו השבוע דוגמא אישית מהי, כשיפשטו על בסיסי צה"ל לבושים במדים, לציון יום המילואים שייערך ביום חמישי הקרוב. 

 

מדובר ביוזמה של חבר הכנסת ישראל חסון (ישראל-ביתנו), שהסביר כי על נבחרי הציבור לשמש דוגמא. "יום המילואים כבר אינו שייך רק לחיילי המילואים, מדובר ביום ששייך לעם ישראל כולו. אנו כחברי כנסת חייבים להיות שם ולהביע בכל אמירה: מי שמתגייס כבר לא פראייר, התקופה הזו הסתיימה", אמר 


חברי הכנסת בתמונה קבוצתית במדים (צילום: משה קלוגהפט)

 

לדבריו, התגייסות חברי הכנסת חשובה כפליים על רקע מגמת ההשתמטות הנרחבת המורגשת לאחרונה. "לאחר שהגשנו חוקים שונים בעד גיוס ונגד השתמטות, אנו חייבים להוסיף גם פעילות של הכנסת עצמה ביציאה לבסיסים ולחיילים, אני מרגיש שהמאבק שלנו בהשתמטות מתחיל לשאת פירות ובטוח שכיום כל חייל העומד בפני גיוס יחשוב פעמיים אם לברוח מהחובה הבסיסית ביותר של חייל ישראלי", הוסיף.

 

חבר הכנסת יואל חסון (קדימה), שיהיה בין חברי הכנסת שיעלו על מדים, אמר כי מדובר בשירות מילואים מטעם הכנסת. "אני אמנם עדיין עושה מילואים בהתנדבות, משום שיש לי פטור בשל היותי חבר כנסת, אך אני סבור שחשוב לצאת אל הבסיסים גם באופן רשמי ומוצהר כדי לעודד ולהגביר את המודעות לשירות מילואים. בחודש הבא יש לי מילואים סדירים, אבל ביום חמישי הקרוב אני בשירות מילואים מטעם הכנסת", אמר.

 

בנוסף, ייטלו חלק ביוזמה גם זבולון אורלב (איחוד לאומי-מפד"ל), עמירה דותן (קדימה), אריה אלדד (איחוד לאומי-מפד"ל), אסתרינה טרטמן (ישראל ביתנו), לימור לבנת (ליכוד) וגלעד ארדן (ליכוד). אליהם יצטרף מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, שייקח אף הוא חלק ביוזמה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משה קלוגהפט
ישראל חסון. מי שמתגייס לא פראייר
צילום: משה קלוגהפט
צילום: משה קלוגהפט
לבנת על מדים
צילום: משה קלוגהפט
צילום: משה קלוגהפט
שירות מטעם הכנסת. יואל חסון
צילום: משה קלוגהפט
מומלצים