שתף קטע נבחר

הסתיימה בדיקת ראש הממשלה; שוחרר לביתו

אולמרט עבר בדיקת MRI לבחינת הגידול הסרטני בערמונית. מלשכתו נמסר כי ממצאי הבדיקה תואמים בדיקות קודמות שעבר, וכי רופאיו יחליטו על המשך טיפולו

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, עבר הלילה (שלישי) בדיקת הדמייה לבחינת הגידול הסרטני בערמונית ממנו הוא סובל. מלשכת ראש הממשלה נמסר כי הממצאים תואמים בדיקות קודמות שעבר, וכי רופאיו יחליטו על המשך הטיפול בו. הוא שוחרר לביתו.

 

ראש הממשלה הגיע אמש לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים כדי לעבור את בדיקת ההדמיה (MRI), שנועדה לעקוב אחר הגידול. הבדיקה נמשכה כשעתיים בהכרה מלאה, ובסופה שוחרר אולמרט לביתו.

 

בתום הבדיקה נמסר מלשכת ראש הממשלה כי היא מאשרת את הממצאים שהתגלו בבדיקות קודמות שעבר ראש הממשלה, וכי רופאיו יחליטו בדבר המשך הטיפול במחלה. 

 

בסוף אוקטובר אשתקד כינס אולמרט מסיבת עיתונאים דרמטית והודיע לציבור שבגופו התגלו סימנים ראשונים לסרטן הערמונית. ראש הממשלה סיפר לעיתונאים כי הוא עובר "בדיקת סקר שנתית" המאפשרת גילוי ואבחון מוקדם של המחלה. לדבריו, לאחר שחזר מביקור קצר ברוסיה - התגלו הסימנים.

 

אולמרט סיפר אז כי הוא ייאלץ לעבור ניתוח להסרת בלוטת הערמונית, כנראה לאחר ועידת אנאפוליס.

 עם זאת, מאוחר יותר הוחלט על דחיית הניתוח, לאחר שבהתייעצות שקיים עם מומחים התברר כי מדובר בגידול קטן, המאפשר דחייה.

 

לכשיעבור אולמרט את הניתוח, ייאלץ לשהות בביתו במשך שלושה ימים. ולאחר מכן, למשך שלושה עד ארבעה שבועות, תירשם פגיעה מסוימת בתפקודו. בעת הניתוח עצמו אפשר שממלאת-מקומו של אולמרט, ציפי לבני, תיכנס לנעליו - זאת בתיאום עם היועץ המשפטי לממשלה, ובכפוף להחלטתו על "נבצרות זמנית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
שיירת ראש הממשלה בכניסה לבית החולים
צילום: ערוץ 2
צילום: AFP
אולמרט. שוחרר לביתו
צילום: AFP
מומלצים