שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תביעה: "העלימו" לעובד את אובדן כושר ההכנסה
  עובד בניין הגיש תביעה של 300 אלף שקלים נגד מנורה, שח"מ וחברת השיפוצים שהעסיקה אותו, בטענה שהמעסיק וסוכן הביטוח זייפו את חתימתו על מסמך לפיו הוא מסכים להפחתת אובדן כושר הכנסה שלו מ-75% ל-30%
  עובד בניין הגיש היום (ד') תביעה על סך 300 אלף שקלים לבית הדין האזורי לעבודה נגד חברת הנדל"ן והשיפוצים א.א. חסון וחברות הביטוח שח"מ ומנורה.

   

  הפועל עבד בחברה במשך 14 שנה ונפצע בתאונה. העובד טוען שסיכם עם מעסיקו שישלם את מלוא הפרמיה בביטוח אבדן כושר העבודה בגובה 75% מגובה שכרו. אלא שלאחר שנפצע נדהם לגלות, לטענתו, כי גובה הפיצוי החודשי הוא בגובה של 30% בלבד מהשכר ולא כפי שביטח את עצמו.

   

  בכתב התביעה שהגיש באמצעות עורכי הדין ענת קאופמן ואמיר לוי, כי המעביד וסוכן הביטוח של חברת שח"ם זייפו את חתימתו על גבי מסמך לשינוי תנאי
  הפוליסה, לפיו יופחת הפיצוי על אבדן כושר ההכנסה של העובד ל-30% בלבד וכך גם הופחתה הפרמיה שהיה על המעביד לשלם.

   

  בנוסף, טוען הםפועל כי עקב הפגיעה בתאונה פוטר מעבודתו ולא קיבל את מלוא פיצויי פיטורין המגיעים לו. עוד טוען העובד כי החברה לא טרחה להעביר לו כל הודעה מוקדמת ולא נתנה לו זכות שימוע על פיטוריו, ושפיטרה אותו בזמן שנמצא במצב של אובדן כושר עבודה בגין התאונה.

   

  בכתב התביעה נטען כי חברת הבניה אף הגדילה לעשות כאשר לעיתים ביצעה הפרשות של תגמולים לפוליסה אך לא פירטה זאת בתלוש השכר, וזאת, ככל הנראה על מנת להקטין לעובד את שכר הברוטו. בכתב התביעה נטען כי החברה עשתה זאת "מסיבותיה שלה וככל הנראה על מנת להתחמק מתשלום מס על שכר ברוטו גבוה יותר". לטענתו, לא יכל העובד לעקוב אחר מעשה התרמית או אי הדיוקים של החברה בתלוש השכר שלו כיוון שלא קיבל תלושי שכר באופן שוטף בזמן עבודתו. העובד תובע סכום כולל של 295 אלף שקל.

   

  טרם הוגש כתב הגנה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פועל בניין: נפצע בתאונה וגילה שהפיצוי הופחת (למצולמים אין קשר לכתבה)
  צילום: דן לוין - HNN
  מומלצים